ÇOCUK VE TEKNOLOJİ KONFERANSI 8 EKİMDE EXPO 2016DA

“Çiçek ve çocuk” temasıyla 22 Nisan’da kapılarını açan Expo 2016 Antalya, “Çocuk ve Teknoloji” konferansına ev sahipliği yapacak.

ÇOCUK VE TEKNOLOJİ KONFERANSI 8 EKİMDE EXPO 2016DA

‘Teknolojiye doğan nesil’ konseptiyle gerçekleştirilecek konferansta çocukların bilgi teknolojileri ve sosyal medya ile olan ilişkileri tüm yönleriyle ele alınacak.

22 Nisan’dan bu yana çocuklar için çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yapan Expo 2016 Antalya’da 8 Ekim Cumartesi günü “Çocuk ve Teknoloji” konferansı gerçekleştirilecek. Moderatörlüğünü Vatan Şaşmaz’ın yapacağı “Çocuk ve Teknoloji “konferansı teknoloji çağına doğmuş çocukların sosyal medya ile olan ilişkilerini farklı yönlerden ele alacak ve eğlenceli bir dille sunacak.

Konferansta Habitat derneğini temsilen katılacak olan İsmail Metin, teknoloji ve çocuk ilişkisini ele alacak. Televizyonculuk geçmişinden gelen birikimle dünyanın en büyük video izleme sitesi Youtube üzerinde kendi kanalını açan ve kısa sürede Türkiye’nin en büyük Youtube kanalı haline getiren Uras Benlioğlu da konferansın konuşmacıları arasında yer alıyor. “Pratik Bilgiler”de hayatı kolaylaştıran minik tüyolar, genel kültür bilgi videoları ve herkesin ilgisini çekecek deneyler yaparak izleyiciyle buluşan Benlioğu, enerjik karakterleri ve çocuklara yönelik oluşturduğu sosyal medya kanal içerikleri ile konferansta yerini alacak.

 

Konferansın bir diğer konuşmacısı ise Rachel Araz. Moda bloğunda çok sayıda takipçisi olan Rachel Araz, üniversitede aldığı bir tasarım dersi sonunda hocasının cesaretlendirmesiyle nasıl modayla ilgilenmeye başladığını ve kurduğu moda bloğunun nasıl geliştiğini, isminin nasıl marka haline geldiğini anlatacak.

Konferansta çocukların son dönemde büyük ilgi gösterdiği online oyunlar konusunda ise Online oyun sektöründe yaptığı girişimle bu tarz oyunlara yepyeni bir soluk getiren Doğan Dirim’in konuşmasına yer verilecek. Dirim, anne-babalar arasında “online oyunlar tehlikeli mi?” tartışmaları sürerken, milyonlarca oyuncunun içinden nasıl sıyrıldığını ve ebeveynlerin çocukları bu tarz girişimlere nasıl yönelteceğinden bahsederek konuya farklı bir açıdan bakılmasını sağlayacak.

Neredeyse doğar doğmaz cep telefonu, bilgisayar gibi cihazlarla tanışan çocukların teknolojiyle olan bağı uzman bir pedagog gözüyle de değerlendirilecek. Pedagog

Seçil Özcan, “Çocuk ve Teknoloji” konferansında çocuk gelişimi ve internet ortamında büyüyen, öğrenen çocukların özelliklerini anlatacak.

Renkli ve eğlenceli çocuk platformu The Kid Ekibi ise, dünyanın her yerinden çocukların katılabildiği, yeni arkadaşlar edinip, oyunlar oynayabildiği, dünyanın dört bir yanından hikâyeler ve şiirler dinleyebildiği, çizgi filmlerle öğrenirken eğlenmenin tadına varabildiği platform hakkında bilgi verecek. The Kid Ekibi, teknolojiye doğmuş neslin internet, sosyal medya kullanımlarını analiz ederek, çocukların büyüme çağlarında ihtiyaç duydukları sosyalleşmenin nasıl gerçekleştiğini ailelere zevkli bir dille anlatacak.

Konferans 8 Ekim Cumartesi günü saat 13:00’te Expo Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.


Paylaş: 

Diğer Haberler