BÜYÜKŞEHİR, HER ÖĞRENCİ ADINA BİRER AĞAÇ DİKİYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, daha yeşil ve daha güzel bir Gaziantep için kent genelinde başlattığı ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyor.

BÜYÜKŞEHİR, HER ÖĞRENCİ ADINA BİRER AĞAÇ DİKİYOR

Kentteki yeşil alanlarının çoğaltılması, çevre sorunlarının çözümü ve yaşanabilir, sürdürülebilir çevre bilincinin aşılanması için kısa süre önce hayata geçirilen “İki milyon metrekareye ağaçlandırma” projesi kapsamında, ağaç dikme çalışmaları öğrencilerle devam ediyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle lise öğrencileriyle yapılan ağaç dikme etkinliği, Yeşilkent ağaçlandırma alanında gerçekleştirildi. Okullarında otobüslerle alınan öğrenciler, fidanları dikerek, özel olarak hazırlanmış etiketlere isimlerini yazıyor ve fidanlara asıyor.11 ayrı liseden toplam 1052 öğrencinin katıldığı etkinlikte, 1102 ağaç dikildi.

 

Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerinde seçilen 100 okulda devam edecek proje kapsamında, 2015-2016 döneminde yaklaşık 10.000 ağaç dikimi hedefleniyor. İlk etabın aralık ayında gerçekleştirildiği etkinliğin, ikince etabı ise mart ayında yapılacak.


Paylaş: 

Diğer Haberler