BİTKİNİN GELİŞİMİNE ETKİ EDEN LITHOvit

BİTKİNİN GELİŞİMİNE ETKİ EDEN  LITHOvit

Ulvi Erhan EROL, ASLA, PHD

SDÜ MİMARLIK FAKÜLTESİ

PEYZAJ MİMARLIĞI BÖLÜMÜ

 

Hüseyin TOSUN, MBA (SLU, USA)

Ziraat Mühendisi (E.Ü. Zir. Fak. Bahçe Bitkileri Böl.)

 

SEREKS YÖNETİM KURULU BAŞKANI

 

Bu sayıdaki yazımız Peyzaj Mimarlığı uygulamaları ve bakımını yapan meslektaşlar ve fidan üreticileri için doğal bir mucize olan LITHOvit hakkında; LITHOvit ile ilk tanışmam Almanya ve Amerikaya yaptığım seyahatler esnasında oldu. Nükleer Fizik Profesörü TRIBOdyn A.G. Scientific Advisorı Prof. Dr. B. A. Bilal ve ekibi tarafından bulunup, geliştirilen LITHOvit, bitkinin gelişimine etki eden en önemli fonksiyon olan fotosentezin hızını % 250ye kadar arttırabilen muhteşem bir CO2 kaynağıdır. Çok basit bir şekilde anlatmam gerekirse; LITHOvit bütün bitkiler için fotosentezi hızlandıran, büyüme ve gelişmeyi artıran, daha başka birçok olumlu etkisinin ölçülerek kanıtlandığı doğal bir üründür.

 

 

EKOLOJİK BAKIM VE SORUNLARI İÇİN

Sektörün içinde geçen süre 30 yıla dayanmışken neyin yeni, neyin hala değişmediğini açıkça söyleyebilir durumdayız. Amerika ve Avrupa arka bahçemiz haline gelmişken, yenilikleri çok daha yakından takip etmek ve uygulamalarımızda bu tür ürünleri kullanmak çok elzem hale gelmiştir. Ayrıca ekolojik, ekonomik ve kolay kullanımı olan bir ürün. Belirtilen oranlarda suyla karıştırıp, bitkinin yapraklarına direk olarak püskürtülmesi yeterli olacaktır. Deneyip görmek tüm meslektaşlarımızın yararınadır. Evet, ekolojik projeler yapıyoruz, işte ekolojik bakım ve sorunlar için çevreci bir çözüm; LITHOvit aynı zamanda organik tarım sertifikasyon kuruluşu olan Alman ve Türk CEREKSin organik tarımda kullanılabilir sertifikasına sahiptir.

 

 

PEYZAJDA İHTİYACINIZ OLAN MUCİZE

Çok yakın bir tarihte yapılan uygulamada;  iki çay kaşığı Lithovitin  pittosporumda yapılan uygulama sonuçları oldukça etkili olmuştur. Yaprak büyüklüğü, parlaklığı ve sayısı artış göstermiştir. Özellikle limoni servilerin yanıklarında ve adaptasyon sorunlarının ve çim uygulamalarında ortaya çıkan sararmaların giderilmesinde oldukça etkilidir. Peyzajda uygulama ya da bakım yaptınız, bitkilerinizi parlak ve canlı teslim etmeniz gerekiyor, işte ihtiyacınız olan mucize LITHOvittir. Tüm fidanlık bitkilerinde, üzüm bağlarında yapılan fide dikimi sonrası uygulamalarda LITHOvit ile başarılı ve mükemmel sonuçlar elde edilmiştir. İlerleyen bölümlerde LITHOvit hakkında detaylı bilgi ve uygulamalara ait resim ve yazıları bulabileceksiniz

UYGULAMA ÖNCESİ

 

 

 

UYGULAMA SONRASI

 

Lithovit is a natural product which is accelerate photosynthesis for all plants, enhancing growth and development and having many other positive effects that evidenced by measuring.


Paylaş: 

Diğer Haberler