BİTKİ ve PEYZAJ SEKTÖRÜNÜN DEV BULUŞMASI 13 ARALIK

Avrasya’nın en büyük bitki ve peyzaj fuarı olan Flower Show Türkiye, Uluslar Arası Süs Bitkileri, Peyzaj ve Yan Sanayileri İhtisas Fuarı 13 – 16 Aralık 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde bir kez daha ziyaretçilerini ağırlayacak.

BİTKİ ve PEYZAJ SEKTÖRÜNÜN DEV BULUŞMASI 13 ARALIK

 

BİTKİ ve PEYZAJ SEKTÖRÜNÜN DEV BULUŞMASI
13 ARALIK’TA İSTANBUL’DA
 
Avrasya’nın en büyük bitki ve peyzaj fuarı olan Flower Show Türkiye, Uluslar Arası Süs Bitkileri, Peyzaj ve Yan Sanayileri İhtisas Fuarı 13 – 16 Aralık 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde bir kez daha ziyaretçilerini ağırlayacak.
 
Geçtiğimiz yıl 22 farklı ülkeden 278 katılımcı ile Avrasya’nın en büyük bitki ve peyzaj fuarı unvanını hak eden fuar, bu yıl daha da gelişerek ve büyüyerek sektör profesyonellerini ağırlamaya hazırlanıyor. Sektöre farklı bir heyecan ve ivme kazandıran Flower Show Türkiye, ülkemizde sektörün önde gelen firmalarının katılımı yanı sıra, İtalya, Hollanda, Belçika, Yunanistan, Fransa gibi çok sayıda ülkeden firmaların ve özellikle Almanya’nın Bakanlık nezdinde ülke katılımıyla da dikkat çekiyor.
 
Avrupa ve Asya’nın buluştuğu bu ticari platformda, her iklim koşuluna ve toprak yapısına uygun yüzlerce çeşit bitki ve bitki üretiminde kullanılan ürünlerin yanı sıra, peyzaj uygulamaları, uygulama esnasında ve sonrasında kullanılan tüm materyaller, ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. 2011 yılında 45 farklı ülkeden gelen toplam 9.417 ziyaretçi tarafından ilgi ile karşılanan fuara bu yıl da yurtiçi ve yurtdışından yoğun ziyaret bekleniyor.
 
Türkiye’de peyzaj ve süs bitkileri sektörünün ulaştığı seviye ve sektörün geleceğe dönük yol haritasının izlenmesine olanak sağlayan fuar, ulusal ve uluslar arası inşaat ve peyzaj proje firmaları, oteller, mezatlar, toptancılar, yapı marketleri (bahçe merkezleri) ve site yönetimleri gibi potansiyel alıcılar ile Türkiye’deki yüzlerce farklı belediye tarafından da ziyaret ediliyor.
 
Sektörel konularda düzenlenen seminerler, Türk ve yabancı üretici birlikleri arası ikili görüşmeler gibi yan aktivitelerle daha da zenginleşen fuar, ulusal ve uluslar arası medya tarafından da yoğun ilgi ile karşılanıyor. Fuar sırasında gerçekleştirilecek canlı yayınlar, katılımcılar ile yapılacak röportajlar, onlarca ayrı ulusal TV kanalı ana haber bültenlerinde yer alacak fuar haberleri ile Flower Show Türkiye sektörün bölgedeki en önemli etkinliği olacaktır.
 
Peyzaj uygulamaları yanı sıra, geleceğe yönelik tasarlanan projelere ilham verecek yüzlerce bitki çeşidinin yer aldığı, uluslar arası çözüm ortakları bulunabilen, ihracata ve ithalata dönük stratejilerin belirlenmesinde rol olan sektörün dev fuarı, Orta Doğu, Avrupa ve Türkî Cumhuriyetler ağırlıkta olmak üzere 1.000’den fazla küresel profesyonel ziyaretçiyi ağırlayacak. Ayrıca birçok uluslar arası sektörel dergi ve yayın tarafından da takip edilen Flower Show Türkiye’ye ilgili yayınlarda geniş şekilde yer verilerek, Türk Bitki ve Peyzaj sektörünün şaşırtıcı gelişiminden bahsedilmektedir.
 
13 – 16 Aralık 2012 tarihleri arasında ziyaretçileri ile buluşacak Flower Show Türkiye Fuarının çalışmaları aralıksız devam etmektedir.
 

Paylaş: 

Diğer Haberler