BAKAN ÇELİK: SEKTÖRÜ BÜTÜN OLARAK ELE ALACAĞIZ

Bakan Faruk Çelik tohumluk, süs bitkileri, fidan ve fide üretimlerinin artırılması için çalışacaklarını ve sektörü bir bütün olarak ele alacaklarını söyledi.

BAKAN ÇELİK: SEKTÖRÜ BÜTÜN OLARAK ELE ALACAĞIZ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, göreve geldikten sonra tüm sektör temsilcileri ve STKlarla bir araya geldi. Yeni dönem çalışmalarıyla ilgili bakanlığın tüm birimlerinden detaylı brifing de alan Bakan Çelik, süs bitkileri çalışmalarıyla ilgili yakın temasta olacağını söyledi. Tohumluk, süs bitkileri, fidan ve fide üretimlerinin niteliğini ve miktarını artıracak çalışmalar hususunda yakın temasta olacaklarını kaydeden Bakan Çelik, sorunların çözümünde birlikte hareket etmenin önemine işaret ederek, sektörü bir bütün olarak ele alacaklarını söyledi. Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB)un ziyaretinde konuşan Çelik, sektörü bir bütün olarak ele aldıklarını söyledi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı makam toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Tohumcular Birliğine bağlı 7 alt birlik temsilcileri katıldı. Toplantının sonunda Bakan Çelike ‘Tohumculuk Sektör Raporu sunuldu. Süs bitkileri sektörünün sorunlarını yakından bildiğini söyleyen Çelik, sektörün kayıt altına alınması için çalışma yürüteceklerini söyledi. Bakan Çelik, ayrıca yerli üretimin teşvik edilmesi için Bakanlık ile SÜSBİRin işbirliği içerisinde olacağını vurguladı. 


Minister of Food, Agriculture and Livestock Mr. Faruk ÇELİK mentioned they will work to increase the production of "seed, ornamental plants, saplings and seedlings" and they would take up the sector as a whole.


Paylaş: 

Diğer Haberler