BAKAN AÇIKLADI; EXPO NE OLACAK?

EXPO 2016 Antalya’nın resmi kapanışından önce yapılan EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın 46’ıncı Yönetim Kurulu Toplantısına katılan Bakan Çelik, EXPO alanın geleceğiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

BAKAN AÇIKLADI; EXPO NE OLACAK?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelikin Yönetim Kurulu Başkanı olduğu EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın 46’ıncı Yönetim Kurulu Toplantısı EXPO 2016 Antalya Ajansı Basın ve VIP Merkezi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıda EXPO’nun 5 aylık sürecini değerlendiren Bakan Çelik, alanı 3 milyon 280 bin kişinin ziyaret ettiğini, birçok kültürel etkinliğe ev sahipliği yaptığını söyledi. Bakan Çelik, “Genel bakışımız, EXPO 2016’nın 29 Ekim’den sonra Antalya’nın geleceğini daha aydınlık kılacak bir mekân olarak hizmete devam etmesi noktasında” dedi.

“EXPO, ANTALYA’NIN GELECEĞİNE HİZMET EDECEK”

Bakan Çelik, basın mensuplarının EXPO 2016’nın 30 Ekim’den sonra ne olacağı yönündeki sorularına ise şöyle yanıtladı;

“Yönetim Kurulu deneyimli arkadaşlarım onların görüşleri önemli. Onları değerlendireceğiz. Ankara’da biz bakanlık olarak da değerlendirmelerimizi yapacağız. Gerekli istişare ve görüşmelerimiz yapılacak. Antalya’da cebimize koyup götürülecek bir yer değil takdir edersiniz. Yani EXPO’yu götüremeyiz bir yere değil mi? Burada kalacağına göre Antalya, Antalyalılara, Türk turizmine, Antalya turizmine, Antalya’nın geleceğine hizmet edecek olan son derece mükemmel bir alan. En rasyonel, en doğru, en güzel nasıl değerlendirilir onun değerlendirmesini yapıp o şekilde yolumuza devam edeceğiz.”

“KARAR ÖNÜMÜZDEKİ AY BELLİ OLACAK”

Bakan Çelik “Talipli var mı sorusuna?” ise şöyle cevap verdi;

“O şekilde bir açık artırmaya çıkarmadığımız için öyle bir şey söz konusu değil. Bu mesele bir yarış meselesi değil. Doğru karar almak gerekiyor. Dediğimiz gibi Antalya Türk turizminin ve aynı zamanda Türk tarımının da kalbi olan Antalya’nın geleceğini daha aydınlık kılacak bir mekân olarak hizmete devam etmesi noktasında genel bakışımız. Özel, spesifik olarak nasıl bir şekil alır onu da önümüzdeki ay değerlendiririz.”


Paylaş: 

Diğer Haberler