AĞAÇ AŞ. ÇALIŞTAYDA

AĞAÇ AŞ. ÇALIŞTAYDA

İtalya´nın Puglia bölgesinde yer alan Bari kentinde "Güney İtalya Fidanlıklarının Uluslararası Pazara Tanıtılması" konulu düzenlenen çatıştayda İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ de yer aldı.

15-18 Ekim 2014 tarihleri arasında düzenlenen çalıştaya İtalyan Ticaret Ajansı (ICE) tarafından davet edilen Türkiye heyetinde bulunan İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ çalıştayda bir de sunum yaptı.

İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ adına Satınalma şefi Abdurrahman Çetinkaya tarafından yapılan sunumda "Türkiye Süs bitkileri Sektöründe Pazar Eğilimleri" konusu işlendi. Sunumda Türkiye´de yapılan süs bitkileri üretimi potansiyeli hakkında bilgi verildi. 

Ayrıca Puglia bölgesindeki tüm üreticiler 27-30 Kasım tarihlerinde İstanbul´da gerçekleşecek olan Flower Show 2014 / 6. Uluslararası Süs Bitkileri Peyzaj ve Yan Sanayileri İhtisas Fuarına davet edildi.

Sunumdan sonra çalıştay birebir görüşmeler şeklinde devam etti.

Karşılıklı bilgi paylaşımı şeklinde geçen çalıştay bölgelerin kendilerini daha iyi tanıtlamaları açısından verimli bir performans olarak gerçekleşti.

Ayrıca Puglia bölgesinde yer alan üreticilerin fide, çalı ve ağaç üretimlerinin bulunduğu fidanlıklar gezildi. Teknik bilgi alındı ve gözlem yapıldı. 


Paylaş: 

Diğer Haberler