10. SERGİDE BİR İLK

10. SERGİDE BİR İLK

Ödemiş Belediyesinin katkılarıyla Ödemiş Süs Bitkileri Üreticileri Birliği tarafından organize edilen Süs Bitkileri Sergisi 23 Ekim Perşembe günü Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Ekerin katılımıyla yapılacak.

Her geçen yıl daha da profesyonel şeklinde organize edilen Süs Bitkileri Sergisinin açılışı Perşembe günü saat 14.30da yapılacak. Fuar alanında düzenlenen açılışa, İzmirValisi Mustafa Toprakİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, milletvekilleri, il müdürleri ve çok sayıda davetlinin katılması bekleniyor.

Çalışmaları yakından takip eden ve destek veren Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem; "Önümüzdeki yıllarda Ödemiş florasında yetişen bitkileri tüm Türkiyede ve dünyada görmeye başlayacağız" dedi. Başkan Badem; "10 yıl önce başlattığımız bu çalışmada, Ödemişin içinde olduğu potansiyelin sergilenmesi daha sonra da bu serginin zaman içinde profesyonelce bütün Türkiyeye ve dünyadan talep edilen hale getirilmesini hedeflemiştik. Her yıl daha profesyonelce hazırlanan serginin bu yıl hem organizasyon açısından hem de katılımcı açısından daha da iyi bir şekilde yapıldığını görmekteyiz. Yurt dışından katılımcıların olması, ihracat yapan firmaların sergimizde yer alması, kentimizdeki bu sektörün Türkiye çapındaki önemini en iyi şekilde anlatmaktadır" diye konuştu.

Ödemiş Belediyesi olarak sektör üreticilerine destek olmak ve bölge ekonomisine katkı sağlamak için "Fidancılık ve Süs Bitkileri Organize Bölgesi"nin kurulması çalışmalarına başlanıldığını söyleyen Başkan Mahmut Badem; "Seçimlerde verdiğimiz sözü yerine getiriyoruz. 500 dekarlık bir devlet arazisinde çalışmalar başladı. Bu arazinin en kısa zamanda sektör çalışmalarının yapıldığı bir alana dönüştürmeye çalışacağız. Süs bitkileri üreticileri belirli alanlarda üretim yapmaları halinde daha kaliteli ve standartlara uygun üretim gerçekleştirecektir" dedi.

Ayrıca bu yıl ilk kez İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı İstanbul Ağaç A.Ş ileÖdemiş Süs Bitkileri Üreticileri Birliği arasında fidan dikim sözleşmesi imzalanacak.


Paylaş: 

Diğer Haberler