57 Millet Bahçesi Tamamlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 57 millet bahçesinin tamamlandığını 246 millet bahçesinin de en kısa sürede tamamlanıp vatandaşların hizmetine sunulacağını belirtti.

57 Millet Bahçesi Tamamlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 57 millet bahçesinin tamamlandığını 246 millet bahçesinin de en kısa sürede tamamlanıp vatandaşların hizmetine sunulacağını belirtti.

Bakan Kurum, Sincan Belören Millet Bahçesi'nde “Millet Bahçeleri İlk Fidanla Buluşuyor” etkinliğine katıldı. Kurum, konuşmasında, ramazanın huzur ve bereket getirmesini ve Belören Millet Bahçesi'nin Sincanlılara hayırlı olması diledi. Mevcuttaki 50 dönüm bahçenin 4 katı büyüklüğündeki bir alanı daha eklemek suretiyle Sincan'a kazandıracaklarını belirten Kurum, birçok ünitesi ile yürüyüş ve bisiklet yolları bölgeye hizmet edecek millet bahçesinin gelecek yıl teslim edileceğini bildirdi.

“Şehrin Ekonomisine Katkı Sağlamasını Amaçlıyoruz”

Milletin nefes alacağı geniş yeşil alanlara her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğuna dikkati çeken Kurum şöyle devam etti:

“Tam bu sebeple Sayın Cumhurbaşkanı'mızın 2017 yılında açıklamış olduğu '81 ilimize millet bahçesi' hedefi ile vatandaşlarımızın doğal, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verebilecek yeşil alanlar, millet bahçeleri kazandırma hedefiyle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bahçelerimizin içinde yer alan tüm donatıları salgın hastalıkların yayılmasını engelleyen genişliklerde tasarlıyoruz. Bunu da şehirlerimizin doğal dokusuna uygun, çevreye ve insana uyumlu bir anlayışla yapmaya gayret gösteriyoruz. Millet bahçelerinin bulundukları şehrin ekonomisine maksimum katkı sağlamasını amaçlıyoruz. Bu amaçla yüzlerce gencimizi millet bahçelerimizin planlama, tasarım ve uygulama sürecinde istihdam ediyoruz.”

81 ildeki projelerin 53 milyon metrekareye ulaştığını ve 303 millet bahçesi yaptıklarını aktaran Kurum, “57 millet bahçemizi tamamladık ve milletimizin hizmetine sunduk. 246 millet bahçesini de inşallah en kısa sürede tamamlayıp vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Bugün sadece Sincan'da değil, Ankara'mızın 15 ilçesine toplamda 4 milyon metrekare büyüklüğünde 19 millet bahçesi kazandırıyoruz.” ifadesini kullandı.

"Hergelen Meydanı", Gençlik Parkı, 19 Mayıs Stadyumu, Atatürk Kültür Merkezi'ni diğer tarafta Atatürk Orman Çiftliğini içine alan yeşil bir koridoru Ankaralı vatandaşlara kazandıracaklarını söyleyen Kurum sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu millet bahçemize baktığınızda lokasyon olarak çok önemli bir noktada ve bu bahçelerle birlikte inşallah Ankara'mız çok daha yeşil bir Ankara olacaktır. Gölbaşı'nda gölün tamamını bisiklet yoluyla dolaşacağımız, yürüyüş yolunun olacağı bir projemizi de İller Bankası Genel Müdürlüğümüz yürütüyor. İlk etabını tamamladık, 2022 yılında da Gölbaşı'nın tamamını gölün etrafını, yürüyerek bisikletle gezebileceğiniz bu projemizi de Ankara'mıza kazandırmış olacağız. Akyurt'taki millet bahçemizle beraber Kızılcahamam'da, Kahramankazan'da, Çubuk'ta ve Cebeci'deki millet bahçelerinin çalışmaları hızla devam ediyor. Sincan Millet Bahçemizi de 208 bin metrekarelik alanda TOKİ Başkanlığımız eliyle Sincanlı kardeşlerimize kazandırıyoruz.”


Paylaş: 

Diğer Haberler