4 BİN ÖĞRENCİDEN BÜYÜK ADIM

4 BİN ÖĞRENCİDEN BÜYÜK ADIM

 

Beylikdüzü Belediyesi, "Fidandan ağaca, ağaçtan ormana" sloganıyla başlattığı ağaçlandırma etkinliği kapsamında okula yeni başlayan 4 bin öğrenciyle, 4 bin ağaç dikmeye devam ediyor. Miniklerin ağaç dikme etkinliğine katılarak onlara yardım eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ağaçlara can suyunu kendi verdi.

 

Bu yıl, okula yeni başlayan 4 bin öğrenciyle, 4 bin ağaç dikmek için yola çıkan Beylikdüzü Belediyesi, "Fidandan ağaca, ağaçtan ormana" dönüşecek yeşil bir Beylikdüzü için öğrencilerle birlikte kolları sıvadı. İlkokul öğrencileri, Gürpınar Atmaca Deresi Mevkiinde, Beylikdüzünü güzelleştirmek için büyük bir keyifle çalışmaya devam ediyor.

 

Öğrencilere "Tohum Kitap" hediyesi...

 

Miniklerle birlikte çevreyi güzelleştirmek adına meclis üyeleriyle birlikte onlara yardım eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise,  "Bu ağaçlar Beylikdüzünün güzelliğine güzellik katacak. Fakat çocuklarımızın minik elleriyle dikilen ağaçlar, bizler için daha da anlamlı. Sık sık ağaçlarınızı ziyaret edip, büyüme evrelerini izleyebilecekler" diye konuştu. Etkinlikte, öğrencilere Beylikdüzü Belediyesi tarafından hazırlanan içinde çam ağacı, çiçek ve domates tohumu ile hikâyeleri bulunan  "Tohum Kitap" hediye edildi.

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler