2019 SAKARYA PEYZAJ VE SÜS BİTKİCİLİĞİ FESTİVALİ HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Festivalin kapsam ve verimliliği için görüşmelere başlandı.

2019 SAKARYA PEYZAJ VE SÜS BİTKİCİLİĞİ FESTİVALİ HAZIRLIKLARI BAŞLADI

2019 SAKARYA PEYZAJ VE SÜS BİTKİCİLİĞİ HAZIRLIKLARI BAŞLADI

2019 Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali; Sakarya Süs Bitkileri Üreticileri Birliği, SS. Arifiye Süs Bitkiciliği Kooperatifi ve SS. Sapanca Süs Bitkiciliği Üreticileri  Kooperatiflerinden oluşan ortak platformda festivalin kapsam ve verimliliği için görüşmelere başlandı.

Toplantıya  Sakarya Süs Bitkileri Birliği Başkanı Mehmet Yaşar,  SS. Sapanca Süs Bitkiciliği Üreticileri Kooperatifi Başkanı Osman Kubilay  ve  SS. Arifiye Süs Bitkiciliği Kooperatifi Başkan Vekili Cevat Kabil katıldı.

Festival hazırlıkları için toplantıda  açıklama yapan Festival Koordinatörü H.Remzi ADIYAMAN ‘’ Başta Azerbeycan, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan, Irak, Dubai ve Katar  olmak üzere sektörle bağlantısı olan , pazar ağını geliştirmek adına katılımları önem  arzetmektedir.. Bununla ilgili çalışmalar başlatıldı, çok yakında bizde hem sektörü hem de Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivalini tanıtmak adına sunumlarımızı yapacağız. Sunumlarımız neticesinde buraya gelmek isteyen ziyaretçilerimizi, biz burada mevcut yol, konaklama ve üretim sahalarını gezdirmek bakımından bir çalışma yürüterek, bir Pazar ağının olduğunu başta ağaç grubu olmak üzere yerinde göstererek bilgi sahibi etmek istiyoruz. Sektörde yaşanan sorunları sistematik bir şekilde çalışarak aşıp, her yıl daha da üzerine koyarak geliştirip sunmak istiyoruz.’’ Dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler