13. DÖNEM 1. KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

13. Dönem 1.Koordinasyon Toplantısı 9 – 10 Mart 2019 tarihlerinde Ankara`da yapıldı.

13. DÖNEM 1. KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

Çalışma dönemine ait meslek politikalarının üretimi, üyelerin özlük hakları ile ilgili çalışmalardaki gelişmeler, mesleğin ve meslektaşların gelişimi ile ilgili gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi planlanan etkinliklerin değerlendirildiği 1.Koordinasyon Toplantısı 9 – 10 Mart 2019 tarihlerinde Ankara`da yapıldı.
Peyzaj Mimarları Odası Genel Başkanı Sn. Ayşegül Oruçkaptan`ın yaptığı açılış konuşması ile başlayan ve Genel Merkezin faaliyet sunumu yapmasından sonra Şube Yönetim Kurulları ve İl temsilcilikleri kendi illerinde bulunan mesleki alanları değerlendirerek faaliyet sunumları yaptı.


Mevzuat komisyonun yürüttüğü mesleğe dair kanun ve yönetmelikler üzerindeki çalışmalar tartışılarak fikir alışverişinde bulunuldu. Peyzaj Mimarlığı akreditasyon çalışmalarında gelinen nokta ve yapılanlar çalışmalar üzerine bilgilendirme yapıldı.


Peyzaj Mimarlarının kamuda istihdamı ve kadro sorunlarına ilişkin görüşülürken Hukuk Müşaviri Avukat E. Baturay Altınok`da kamuda çalışan peyzaj mimarlarının yaşadıkları ünvan sorunlarına dair bilgilendirme yaparak bu konuda Peyzaj Mimarları Odası ve üyleri tarafından açılan davaları anlattı.


"Kolektif Bellek Olarak Peyzajlar" başlığı ile 06 - 08 Kasım 2019 tarihlerinde Antalya yapılacak olan Peyzaj Mimarlığı 7. Kongresi ve 09 - 10 Kasım 2019 tarihlerinde yapılacak olan IFLA Avrupa Genel Kurulu hakkında bilgilendirme yapıldı.


Toplantıya; Oda Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Oruçkaptan, Genel Sekreter Songül Top, Genel Sayman Barış Işık, Yönetim Kurulu Üyesi Şükran Şahin, Adana Şubeden Başkanı Hasibe Akkan, 2. Başkanı Elife Danışoğlu, Saymanı Funda Yalçın, Şube Sekreteri Özlem Aytok, Antalya Şubeden Şube Sekreteri Ayşe Doğan ve Saymanı Duygu Bağdat, Bursa Şubeden Başkanı Necla Yörüklü, Saymanı Mustafa Erdemir, İstanbul Şubeden Başkanı Murat Ermeydan ve Şube Sekreteri Ebru Ekşi Hoşhan, İzmir Şubeden Başkanı Özay Yerlikaya ve Saymanı Fırat Dersimli, Trabzon Şubeden Başkanı Engin Aktaş, 2. Başkanı Yahya Kızılaslan ve Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet İhsan Hacıfettahoğlu, Aydın İl Temsilcisi Özlem Sarohan, Bartın İl Temsilcisi Faruk Özfıçıcı, Batman İl Temsilcisi Arjen Rıza Turan, Denizli İl Temsilcisi Tolga Aydar, Hatay İl Temsilcisi Can Halefoğlu, Kahramanmaraş İl Temsilcisi Asım Alpagu İlter, Kayseri İl Temsilcisi Başak Güleser Boztepe, Kocaeli İl Temsilciliği Onur Öztürk, Konya İl Temsilciliği Özcan Kuzu, Malatya İl Temsilciliği Meltem Çetinman, Mersin İl Temsilciliği Şeniz İşcan Ateş, Muğla İl Temsilciliği Figen Uyanık, Mardin İl Temsilciliği Arzu Elveren, Van İl Temsilciliği Zeynep Timür, Denetleme Kurulu Üyeleri Fatma Doğan, Safa Het, Besime İçgören katılım gösterdi.


Paylaş: 

Diğer Haberler