ÇİÇEKLERİNİZ ARTIK HASTA OLMAYACAK

 ÇİÇEKLERİNİZ ARTIK HASTA OLMAYACAK

Keçiören Belediyesi tüm canlıları koruyarak çevreci kimliğini devam ettiriyor.

Ovacık Mahallesinde hizmet veren çiçek hastanesi ile hem küçük çocuklara çiçek sevgisi aşılanıyor hem de tatile giden vatandaşların çiçekleri korumaya alınıyor. Tatil ve zorunlu nedenlerle bitkilerini evlerinde bırakmak zorunda kalanların imdadına yetişen çiçek hastanesi sayesinde bitkiler bakımsız kalarak solma riskinden kurtuluyor.

Çevre düzenlemesi ekibinin  haftanın 7 günü hizmet verdiği hastanede ayrıca hastalanan çiçeklerin de tedavisi yapılıyor, gerekli ilaçlamalarla eski canlılığına kavuşturulan bitkiler, sahiplerine teslim edilirken bakım önerileri de paylaşılıyor.

MİNİK ELLER TOHUM EKİYOR

Ayrıca çiçek üretim seralarında anaokulu çağındaki çocuklar bahar aylarında uygulama yapma fırsatı elde ediyor. Uygulamalı olarak çiçek dikimi yapan çocuklar ilk ağızdan bilgi alarak çevrenin ve yeşilin korunması konusunda da bilinçlendiriliyor.

 

Çevre bilincinin uygulamalı olarak küçük yaşlardan itibaren aşılanmasının önemine dikkat çeken Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak; "Çocuklarımızın sanal ortamdan ve teknoloji bağımlılığından uzaklaşıp, çevresine duyarlı bireyler olmaları hususunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Toprakla, çiçekle ve doğayla iç içe olmaları için sera gezileri düzenliyor, bizzat bir bitkinin toprakla buluşmasına tanıklık etmelerini istiyoruz. Yeşilin değeri ancak o zaman anlaşılabilir, ancak kendileri o emeği ve çabayı gördükçe koruma konusunda istekli olabilir diye düşünüyoruz." dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler