YÜKSEKOKUL ARAZİSİNE 23 BİN FİDAN DİKİLDİ

Okul bahçesine Vali Dursun Ali Şahinin girişimleriyle 1500ü meyve fidanı olmak üzere toplam 23 bin fidan dikildi.

YÜKSEKOKUL ARAZİSİNE 23 BİN FİDAN DİKİLDİ

 

 

Okul bahçesine Vali Dursun Ali Şahin'in girişimleriyle 1500'ü meyve fidanı olmak üzere toplam 23 bin fidan dikildi.


Törende bir konuşma yapan Vali Şahin, İlçeye 4 kez geldiğini ve her gelişinde de okulu ziyaret ederek eksikliklerinin giderilmesi yönünde çalışma yaptığını söyledi.


İlk ziyaretinde okul bahçesinin ağaçlandırılması talebiyle karşılaştığını belirten Vali Şahin, önce okulun bahçe etrafı çevirgesinin yapıldığını ve ardından da Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerince fidan dikimlerinin başlatıldığını kaydetti. Okulun eksiği olan spor sahası ve ibadethanesinin de yapıldığını dile getiren Vali Şahin, 900 metrelik yolu çift şeritli olarak yapılması için çalışma başlattıkları müjdesini verdi

 

Kılıçkaya barajına 200 metre köprü yapılacağını da müjdeleyen Vali Şahin, Akıncılar ile Ozanlı köyleri arasının 70 km. den 26 km. ye ineceğini söyledi.

 

Konuşmasında öğrencilere de seslenen Vali Şahin, zamanı iyi kullanarak derslerine çok çalışmalarını ve bu törenin ailelerine elektronik ortamda bildirilmesini tavsiye etti.


Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Ergin'de, ormanın içinde yaşayan farklı bitki ve hayvanların bir araya gelmesi ve uyumlu bir şekilde yaşadıkları eko sistemi kurmalarının uzun yıllar alacağını söyledi. Ergin, okul bahçesinin fidanlığa dönüştürülmesinde başta Vali Şahin ve diğer orman teşkilatı yetkililerine teşekkür etti.

 

Orman Bölge Müdürü Celal Pir'de, Ormanların ülke ekonomisine odun hammadde ve odun dışı ürünler, orman köylüsünü kalkındırılmasına, tarım hayvancılık ve turizm gibi katkılarının bulunduğunu belirterek, iklim, toprak, su gibi tabii kaynakların korunması, erozyonun önlenmesi, tarım alanlarının ve barajlarını ekonomik ömrünün uzatılması, çığ, sel baskınlarının önlenmesi, halkın rekreasyon ihtiyaçlarını karşılanması gibi faydalarının olduğunu söyledi. Müdür Pir, desteklerinden dolayı Vali Şahin ve Rektöre teşekkür etti.

 

Konuşmaların ardından Vali Şahin ve törene katılanlar fidan dikerek suladılar.

 

Törene; Kaymakam Vekili Çamoluk Kaymakamı Murat Öztürk, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Selahattin Acara, İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Orman Bölge Müdürü Celal Pir, İl Gıda , Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Muhammet Angın, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Beytullah Şahin, okulun akademik ve idari personeli, orman teşkilatı yetkilileri, İl Genel Meclisi Üyeleri ve öğrenciler katıldı.

 

Kaynak:www.sebinhaber.com


Paylaş: 

Diğer Haberler