YEŞİLLİĞE ESTETİK DOKUNUŞ

"Çevreci Belediye" sloganıyla hareket eden Talas Belediyesi, nüfusun yoğun olduğu bölgelerdeki binaların yüksek istinat duvarlarını kara görüntüden kurtarmak için yeşillendirme çalışması başlattı.

YEŞİLLİĞE ESTETİK DOKUNUŞ

İlkbaharın gelmesiyle birlikte ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarına hız veren Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, bir yandan refüj, kaldırım ve parklarda fidan dikerken diğer yandan binaların soğuk yüzlü yüksek istinat duvarlarının görünümü değiştirmeye başladı. 

İstinat duvarlarının görüntüsünün hoş olmadığını belirten Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, bunun için ilçedeki bütün yüksek duvarları yeşillendirmek için sarmaşık dikilmeye başlandığını söyledi. Başkan Palancıoğlu, "İlçemizin görünümü daha da yeşil hale getirmek için binaların istinat duvarlarını sarmaşıkla süslemeye başladık. Bunun yanında refüj, kaldırım ve parklara bu ayın sonuna kadar geniş yapraklı fidan, çam çeşitleri, çalı çeşitleri ve mevsimlik çiçekler olmak üzere 20 bin bitkiyi toprakla buluşturacağız." diye konuştu. 

Başkan Palancıoğlu, amaçlarının ilçenin betonarme yapılarla hoş olmayan genel görünümünü estetik dokunuşlarla yeşil hale getirmek olduğunu sözlerine ekledi.     


Paylaş: 

Diğer Haberler