YEŞİL İÇİNDE KONYA

YEŞİL İÇİNDE KONYA

Daha yeşil bir Konya için şehir genelinde ağaçlandırma çalışmalarını sürdüren Konya Büyükşehir Belediyesi, 2023e kadar 80 milyon fidan dikim protokolü kapsamında 2017 yılında 4 milyon 329 bin 18 fidanı toprakla buluşturdu.

Konya Büyükşehir Belediyesi, 2004ten bu yana şehrin yeşil dokusuna büyük katkılar sağlıyor. Bugüne kadar milyonlarca fidanı toprakla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, bu alanda önemli çalışmalara imza atmayı sürdürüyor.

Belediye olarak 2017 yılında 4 milyon 330 bin fidanı toprakla buluşturduklarını söyleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, "2014te Orman Genel Müdürlüğümüz ile yaptığımız protokol kapsamında Cumhuriyetimizin 100üncü yılında Konyaya 80 milyon yeni fidan dikimini tamamlamak için bütün ilçelerimizde çalışıyoruz. Konyayı ‘yeşil içinde Konya yapmak için gayret gösteriyoruz. Şehrimizin yeşiline yeni yeşil alanlar ilave ediyoruz" dedi.

 

Konya merkezde son yıllarda yaptıkları çalışmalarla kişi başına düşen yeşil alan miktarını 12 metrekarelerden 49 metrekareye yükselttiklerini belirten Başkan Akyürek, "Konya, her yıl artan yeşil dokusu ve şehir genelinde her mevsim açan rengârenk çiçekleriyle örnek bir şehir haline geldi. Yeni Büyükşehir Yasası ile şehrin tamamında şehir ormanları ve koruluklar oluşturmak için harekete geçtik. Şehir genelindeki ağaçlandırma çalışmalarımızı 2018de de arttırarak devam ettireceğiz" ifadelerini kullandı.


Paylaş: 

Diğer Haberler