Yeşil Bursa İçin Protokol İmzalandı

Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirirken, Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Mimarlar Odası, Peyzaj Mimarları Odası ve İçmimarlar Odası arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Yeşil Bursa İçin Protokol İmzalandı

Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirirken, Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Mimarlar Odası, Peyzaj Mimarları Odası ve İçmimarlar Odası arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Tarihi Belediye Binası’nda yapılan protokol imza törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Mimarlar Odası Başkanı Şirin Rodoplu Şimşek, Peyzaj Mimarları Odası Başkanı Necla Yörüklü, İçmimarlar Odası Başkanı Nur Gül Arslan ile odaların yönetim kurulu üyeleri katıldı. İmza töreni öncesi oda başkan ve yöneticileriyle sohbet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bu güne kadar Bursa’nın yararına olan her türlü öneriye açık olduklarını ve çeşitli odalarla işbirlikleri yaptıklarını hatırlatarak, bu akademik işbirliğinin bundan sonra da süreceğini kaydetti.

Bursa ortak değerimiz

Her üç oda başkanı ile ayrı ayrı işbirliği protokolü imzalayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Bursa’mızın geleceğini ilgilendiren, tarihini ve kültürünü ilgilendiren farklı projelerle alakalı işbirliği protokolleri yaptık. Farklı konularla alakalı istişarelerde bulunuyorduk. Bugün de konu bazlı olarak bunları resmileştirmiş olduk. Ben kendilerine destek ve katkıları için çok teşekkür ederim. Bursa hepimizin ortak değeridir.  Bizim yaşadığımız, sosyalleştiğimiz, hayatımızı sürdürdüğünüz, havasını soluduğumuz, sokaklarını gezdiğimiz bu güzel şehrin daha da güzel olması bizim hepimizin ortak heyecanı. Şehre dair sözü olan, şehre dair heyecanı olan herkesin heyecanı bizim için önemlidir ve değerlidir. Bunu burada bir kez daha tekrar etmek istiyorum” dedi.

4 Yıllık İşbirliği

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şubesi Başkanı Necla Yörüklü: “Bursa Büyükşehir Belediyesi ile TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şubesi arasında sağlıklı kentleşme, nitelikli peyzaj stratejilerinin geliştirilmesi, mevcut yapılan, yapılacak ‘Meydan, Park, Mesire Alanı Projelerinde Teknik İş Birliği’ protokolü imzalandı. 4 yıllık bir işbirliği protokolü imzaladık. Emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş ve Bürokratlarına teşekkür ediyorum. Protokol Bursa makroformunun sağlıklaştırılmasında peyzaj düzenlemeleri konularını kapsamaktadır. ”dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler