YEŞİL BİR DÜNYA İÇİN

Merkezi Pekin’de bulunan Uluslararası Bambu ve Rattan Topluluğu (INBAR) yetkilileri EXPO 2016 Antalya’nın mottosunun kendilerinin de hedefleri olduğunu söyledi.

YEŞİL BİR DÜNYA İÇİN

Qingdao 2014 Expo kapanış törenlerine katılmak üzere Çine giden Genel Sekreter Selami Gülay başkanlığındaki EXPO 2016 Antalya Ajansı heyeti, merkezi Pekinde bulunan Uluslararası Bambu ve Rattan Topluluğunu (INBAR) ziyaret etti. Toplantıda, INBAR Genel Müdürü Hans Friederich, Baş Danışmanı Dr. Fu Jinhe, İletişim Müdürü Michael Devlin ve Üyelik Departmanı Başkanı Hao Ying hazır bulundu.
 
Tolantıda INBARın EXPO 2016 Antalyada kuracağı Bambu bahçesi konusunda görüş alış verişinde bulunuldu. INBAR Genel Müdürü Hans Friederich, "Antalyada kuracağımız bahçe konusunda çalışmalarımız hızla devam ediyor. EXPO 2016 Antalyaın mottosu olan ‘Gelecek Nesiller İçin Yeşil Bir Dünya" bizim de hedeflerimizden biri. Bunun için Antalyadaki Expoya katılmak bizim için çok önemli" dedi.

Türkiyede ilk kez düzenlenecek Expo için yoğun bir çalışma yürüttüklerini belirten EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Gülay, EXPO 2016 Antalyada oluşturulacak Bambu Bahçesinin alana renk katacağını ifade etti. 

INBAR yetkilileri, 40 üye ülkeden oluşan INBARa Türkiyenin de üye olması konusunda gerekli girişimlerde bulunacaklarını belirtti. 


Paylaş: 

Diğer Haberler