YAZ MEVSİMİNİN ÇİÇEKLERİ FİDANLIKTA YETİŞİYOR

TURGUTLU Belediyesi tarafından bir süre önce şantiye alanında oluşturulan sera ile fidanlıkta çiçek ve ağaç fidanı üretimi sürdürülüyor.

YAZ MEVSİMİNİN ÇİÇEKLERİ FİDANLIKTA YETİŞİYOR

Turgutlu Belediyesi tarafından bir süre önce şantiye alanında oluşturulan sera ile fidanlıkta çiçek ve ağaç fidanı üretimi sürdürülüyor. Fidanlıkta üretilen ilk çiçek fideleri, bahar aylarında yeşil alanlara dikilirken, üretimi devam eden çiçekler ilçenin yaz boyunca ihtiyacını karşılayacak.

 

Turgutlu Belediyesi fidanlığında yaz mevsimi boyunca ilçedeki park ve yeşil alanlara dikilmesi planlanan 60 bin adet kadife, zinye, ateş, vapur dumanı ve peygamber çiçeği fidesinin yanı sıra 4 bin adet gül fidanı ile 3 bin adet de servi ağacı fidanının üretim süreci devam ediyor. Kent estetiği ile ilgili çalışmaların belediyelerin en önemli gider kalemlerinden birisini oluşturduğunu söyleyen Belediye Başkanı Turgay Şirin, "Göreve geldiğimiz günlerden itibaren belediyenin giderlerini azaltarak daha verimli çalışmalar yapılabilmesi amacıyla gayret ediyoruz. Sera ve fidanlığımızda üretilen fidanlar da bu çalışmanın bir parçası. Üretilen ilk fidelerimiz, fidanlarımız geçtiğimiz aylardan itibaren dikilmeye başlandı. Dışarıdan alım maliyetlerini en alt seviyeye indirerek toprağından, orman kaynaklı gübresine dek fidanların imalatı kendi ekibimiz bünyesinde gerçekleşiyor. Böylelikle güzel şehrimizi daha da güzelleştirirken, harcamalarımızı da en alt seviyelerde tutmuş oluyoruz." şeklinde konuştu.Paylaş: 

Diğer Haberler