YAZ ÇİÇEKLERİ AÇMAYA BAŞLADI

Çankaya Belediyesi Çansera Kent Bahçesi Bitki Üretim Tesisi’nde Bahçıvanların Hummalı Çalışmaları Bahar Ayıyla Birlikte Hız Kazandı.

YAZ ÇİÇEKLERİ AÇMAYA BAŞLADI

Çankaya Belediyesinin vatandaşların doğayla iç içe vakit geçirmeleri için kentin ortasında hizmete sunduğu Çansera Kent Bahçesi içerisinde yer alan Bitki Üretim Tesisinde çiçek, çalı ve fidan üretimi bahar ayıyla birlikte hız kazandı.

Çankaya Belediyesinin parkları, yeşil alanları ile okullara, resmi kurumlara ve vatandaşlara verilmek üzere ürettiği çiçekler filizlenirken çiçekler mayıs ayının ilk haftasında dikime hazır hale gelecek.
 
YAZ ÇİÇEKLERİ EMEKÇİLERİN ELLERİNDE HAYAT BULUYOR

Ankara iklimine dayanıklı çiçeklerin üretimine öncelik veren 11i kadın 21 bahçıvan, sıcaklığın 15 derecenin altına düşmemesi gereken seralarda çiçekleri yaz ayına yetiştirmek için yoğun çalışmalarını sürdürüyorlar.
 
HEDEF 500 BİN ÇİÇEK

Çiçek üretiminin yanı sıra çalı ve fidan üretiminin de yapıldığı seralar 2 büyük sera, 5 orta ölçekli ve 4 küçük seradan oluşurken çiçeklerin üretim, dikim ve bakımları toplam 2200 metrekarelik alanda yapılıyor. İklim şartlarına uygun olan sardunya, vapur dumanı, ateş, petunya, aslan ağzı, kadife, horoz ibiği, vinka, bodrum papatyası ve yıldız çiçeğinden oluşan çiçeklerden bu yaz 500 bin adet üretilmesi hedefleniyor.    


Paylaş: 

Diğer Haberler