YAŞLILAR AĞAÇ DİKME ŞENLİĞİNDE BULUŞTU

YAŞLILAR AĞAÇ DİKME ŞENLİĞİNDE BULUŞTU

Ankara Büyükşehir Belediyesi, "Yaşlılara Saygı Haftası" etkinlikleri kapsamında, Batıkent Ali Dinçer Parkıda Ağaç Dikme Şenliği düzenledi.

Yağışlı ve soğuk havaya rağmen Yaşlılara Hizmet Merkezi üyeleri etkinliğe ilgi gösterdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından armağan edilen çam fidanları, şenliğe katılan yaşlılar tarafından belediye ekiplerinin açtığı çukurlara dikildi.

Ağaç dikimi sırasında yağışa aldırış etmeyen yaşlılar fidanları toprakla buluşturdu.

Ağaç dikimine katılan 87 yaşındaki Reyhan Yalçın isimli üyeye, katılımcılar büyük ilgi gösterdi. İlerleyen yaşına aldırmayan Yalçın, uzun zamandır böyle bir etkinlikte ağaç dikmek istediğini ancak fırsat bulamadığını belirterek,"Hava önemli değil. Şu anda çok güzel şeyler düşünüyorum. Ben sürekli söylüyordum. Ağaç dikmek istiyorum diye. Allahım nasip etti. Ben de havaya aldırış etmedim geldim. Bizi getirenlerden de Allah razı olsun, herkese Allah daha çok sağlık versin" dedi.

 

-"DOLU DOLU GEÇEN BİR HAFTA"

Ağaç dikme etkinliğine katılan 76 yaşındaki İbrahim Atasoy da doğaya hayran olduğunu söyledi.  Ağacın doğanın sembolü olduğunu ifade eden Atasoy, şöyle dedi:

"Ağaç dikmek beni çok mutlu ediyor. Soğuk havaya aldırış etmedim geldim. Belediye Başkanımız Melih Gökçeke hizmetlerinden dolayı bir yazı yazdım ve şükranlarımı ilettim. Her zaman da iletiyorum. Ben yalnız yaşayan biriyim. Çok güzel dolu dolu bir hafta geçirdik."

 

-"HER KONUDA BİZE DESTEK OLUYORLAR"

Büyükşehir Belediyesinin yaşlılara yönelik etkinliklerine katıldığını belirten 80 yaşındaki İhsan Ulusoy da, "Büyükşehir bize her konuda destek oluyor" dedi. 

5 yıldır Aile Yaşam Merkezine üye olduğunu belirten Ulusoy, sözlerine şöyle devam etti: 

"Büyükşehir Belediyesinin her etkinliklerinde bulunuyorum. Evime gelirler, temizliğimi yaparlar, sağlığıma bakarlar. Bugün de yağmura aldırış etmedim geldim. Çünkü bu vazife en kutsal vazife. Peygamber efendimiz ‘kıyamet kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikiniz demiş. Bunun işin en kutsal görevdir. Bu konuda bize yardım eden herkesten Allah razı olsun."


Paylaş: 

Diğer Haberler