YAKINDOĞU ÜNİVERSİTESİ ANKARADA

YAKINDOĞU ÜNİVERSİTESİ  ANKARADA

Yakın Doğu Üniversitesi, Lefkoşa (Near East University, Nicosia) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; Ankara Üniversitesinde gerçekleştirilen "Yerel Peyzajlar ve Koruma Sorunları" temalı kongreye YDÜ Peyzaj Mimarlığı Bölümü iki farklı bildiri ile katıldı.

 

YDÜ Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Araştırma Görevlisi Selin Laleci "Lefkoşa Konut Bahçelerinde ‘Yenilebilir Bahçe Kavramı ve Sürdürülebilir Yaşam Konsepti Açısından İrdelenmesi" konu başlığıyla,  YDÜ Peyzaj Mimarlığı Anabilimdalı Yüksek Lisans öğrencisi Derviş Ali Özersoy ise "Lapta Kırsal Alan Konut Bahçelerinde Geleneksel Kıbrıs Peyzajında Kullanılan Süs Bitkileri" konu başlığıyla Doç.Dr. Özge Özden Fuller ile birlikte hazırladıkları ve büyük beğeni toplayan iki poster bildiri ile Ankara Üniversitesi  Ulusal Peyzaj Mimarlığı Kongresine katıldılar.

 

Konuya ilişkin YDÜ Peyzaj Mimarlığı Bölümü Başkanı Doç.Dr. Özge Özden Fuller yaptığı açıklamada; "genç akademisyen arkadaşlarımızın da bölümümüz adına böylesi özel alan sempozyumlarına katılması bizleri mutlu etmektedir. Peyzaj alanında akademik çalışmaların azlığı, bu alandaki çalışma gereksinimlerini artırmakta bu da arkadaşlarımızı motive etmektedir. Etkinliklere katılımımız ve yayın sayımız her geçen gün daha da yükselmekte; Fakültemiz ve dolayısı ile Üniversitemize katkılarımız da artmaktadır. Teşvikleri için dekanlığımıza, destekleri için de Rektörlüğümüze teşekkür ederiz" dedi.

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler