VANNUCCI PIANTE BİTKİ KORUMA VE KONTROL OFİSİ KURDU

Vannucci Piante Bitki Koruma ve Kontrol Ofisindeki çalışmalarını başarıyla yürütüyor. İtalya’nın 80 yıllık köklü firması Vannucci Piante, merkez fidanlığında yer alan Bitki Koruma Ofisi ve Ekibiyle fidanlığa giriş yapan ve yüklenen tüm bitkilerin güv

VANNUCCI PIANTE  BİTKİ KORUMA VE KONTROL OFİSİ KURDU

80 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Vannucci Piante, bitki konusundaki kalitesini artırmaya devam ediyor. Bilimi fidan üretiminin her aşamasında kullanan Vannucci Piante, kurmuş olduğu Bitki Koruma ve Kontrol ofisi ile tüm bitkilerin güvenirliğine odaklanıyor. Vannucci Piante Pistoia Merkez Fidanlığında sadece bitki güvenliği odaklı çalışan bir ofis ve ekip kuruldu. Bitki Koruma ve Kontrol Ofisi bitki sağlığında (Phytosanitary) fidanlığa giriş yapan ve yüklenen tüm bitkilerin güvenirliğinden sorumlu. Bitki koruma ekibi ziraat doktorları ve bitki koruma konusunda alanında uzman isimlerden oluşuyor.

 

 

60 ÜLKEYE EN SAĞLIKLI BİTKİYİ ULAŞTIRIYORUZ

 

Vannucci Piantenin sektörde sürekli büyüme yolunda ilerlediğini, son dönemlerde bitkilerin güvenirliğine odaklandıklarını kaydeden Vannino Vannucci, bunun üretimlerini yaptıkları bitkiler için sürekli olarak daha çok ihtiyaç duyulan bir konu olduğunu vurguluyor. Vannino Vannucci, "Bu aslında bizim için yeni bir konu değil firma bünyemizde her zaman yer aldı fakat artık bu yeni ekibimiz ve tamamen araştırma bitki koruma ve inceleme alanında çalışan ofisimizle sabahtan akşama kadar kültür incelemesi yapan sadece bu konuya odaklı bir ekiple hizmet vermekteyiz" diye konuştu. Çalışmalarında üniversite bilim insanlarından destek aldıkları gizlemeyen Vannucci, şunları yaplaştı: Pisa ve Floransa Üniversitesi ile çevreyi daha az negatif yönde etkileyecek ürünler geliştirmek için birlikte çalışıyoruz. Böylelikle bitkiler en sağlıklı halini alana ve ihracatını yaptığımız yaklaşık 60 ülkeye ulaşana dek bitkinin bizden isatediği ve hakettiği en yüksek dikkati vermiş oluyoruz.

 

 

PHYTONANITARY OFİSİ

 

Yeni Phytonanitary (Bitki Sağlığı) Ofisi Vannucci Piantenin Piuvica merkez ofislerinde yeni üretim departmanının içerisinde yer alıyor. Alnı zamanda iki adet yeni toplantı salonuna da sahip olan bu yeni üretim departmanı kendi özel avlusuna açılan girişi ile de satış ofislerinden bağımsız olarak bitki sağlık uzmanlarıyla direkt buluşulabilir özelliğe sahip. Bu ekip ziraat doktorları ve bitki koruma konusunda alanında uzman Emilio Resta, Luca Fossi, Alessio Casini, Luca Paulicci ve Tarcisio Alunni den oluşuyor. Ekipten Emilio Resta, şunları anlattı: Çevreye saygı duyarak çalışıyoruz ama aynı zamanda bu sektörde çalışan, emek verenlerin sağlığını da düşünüyoruz. Bundan dolayı da araştırmalarımız çevreye ve insana en az zararı vermek için sürekli devam ediyor. Çalışmalarımız sadece üniversilerle yaptığımız araştırmalarla sınırlı kalmıyor, aynı zamanda su tasarrufu ve gübre kullanımı ile ilgili de birçok proje geliştirdik. Günümüz dünyasında artık hiç bir şeyi şansa bırakmanız söz konusu değildir. Vannucci Piantenin tüm fidanlıklarında tamamen damlama sulama sistemi mevcuttur.

 

 

Xylla BAKTERİSİNE KARŞI MÜCADELE

 

Vannucci Piantenin bitki koruma ekibi başarılı çalışmalar yürütüyor. Geçen yıl bitki koruma ekibi bitkilerde lenfatik alanlara saldıran, daha çok zeytin ağaçlarında görülen Xylla bakterisine karşı başarılı bir mücadele yürüttü. Emilio Resta, "Sürekli olarak üretimlerimizin iyi kültür incelemesini yapıyoruz. Sattığımız bitkiden emin olarak satışını gerçekleştiriyoruz. Özellikle bu bakterinin olduğu alanlardan gelen bitkilere çok dikkat ediyoruz" dedi.

 

 

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler