Üreticiye Fide Desteği

İBB’den Tarımsal Üretim Seferberliği” ile İstanbul’da 9 ilçede, 69 köyde, 673 üreticiye 3.5 milyon fide dağıtımını gerçekleştiriyor.

Üreticiye Fide Desteği

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun önemli projelerinden biri olan “Tarımsal Üretim Seferberliği” çiftçinin yüzünü güldürdü. Ekilip, biçilebilecek en küçük bir alanın bile boş kalmaması için başlatılan seferberlik nedeniyle, öncelikle İstanbul’un köylerinde İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ tarafından çalışma yapıldı.

9 ilçede 69 köyde ziraat mühendislerimiz incelemelerde bulundu. Kooperatif başkanları, muhtarlar ve 673 üreticiyle birebir görüşülerek ihtiyaçlar belirlendi. Arnavutköy, Başakşehir, Büyükçekmece, Çatalca, Sarıyer, Silivri, Şile, Pendik ve Beykoz’un köylerindeki üreticilerimize ihtiyaçları ve ekmek istedikleri ürün türüne göre 3.5 milyon sebze fidesi dağıtımını gerçekleştirdik. 

Üreticilerimize domates, salatalık, biber, patlıcan çeşitleri ile karpuz fideleri ücretsiz olarak teslim edildi. Tarımsal Kalkınma Seferberliği sonucu bu sene İstanbul halkının sebze ihtiyacının bir bölümünü İstanbullu üreticilerimiz karşılayacak. Ürünlerin pazara sunulması konusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi, üreticilerimizin yanında olacak. Üreticilerin satamadıkları ve ellerinde kalan ürün olursa bu ürünler de İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınacak.

İstihdama önemli katkı sağlayacak bu proje ile ilgili Ağaç ve Peyzaj AŞ Genel Müdürü Ali Sukas, “Başkanımız Ekrem İmamoğlu köylümüzün, üreticimizin, kooperatiflerin yanında. Milyonlarca fideyi hibe ederek üreticilerimize özellikle bu pandemi döneminde önemli bir can suyu oldu. Bu proje ile toprağını ekip, biçmekten vazgeçen pek çok kişi bizlerle bu seferberliğe katılmış oldu.” dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler