ÜNİVERSİTELERİNİ KENDİLERİ TASARLIYORLAR

Bartın Üniversitesi öğrencileri yapımı devam eden yeni kampus binalarının peyzaj tasarımını kendileri yapıyor.

ÜNİVERSİTELERİNİ KENDİLERİ TASARLIYORLAR

Bartın Üniversitesi öğrencileri yapımı devam eden yeni kampus binalarının peyzaj tasarımını kendileri yapıyor.

Bartın Üniversitesi’nin () yapımı devam eden yeni kampus alanının tasarımını Peyzaj Mimarlığı öğrencileri yapıyor.

Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı öğretim görevlileri ve öğrencileri yeni kampus alanına giderek çalışmaları yerinde inceledi.

Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi ve Yapı İşleri Teknik Dairesi Başkan Vekili Doç. Dr. Selma Çelikyay yaptığı açıklamada, “Öğrencilerimiz Peyzaj Mimarlığı 3. sınıf öğrencileri, bu dönemde yeni kampusla ilgili planlama ve tasarım çalışmaları yapıyorlar. Bu dönem yaptıkları çalışma bütün kampus genelinde peyzaj planlama çalışmalarını yapmak. Bazı noktalarda da peyzaj tasarım açısından belli alanlar saplayarak, o alanlarda özgün tasarımlar üretmek. 1. Dönem bununla ilgili bir çalışma yapılmıştı. Çok başarılı sonuçlar elde ettik. Bunu rektör hocamızla da paylaştıkŞimdi devamını gerçekleştiriyorlar. Dönem sonunda da bunu sergileyerek de kamuoyuyla paylaşacağız. Bu dönem tamamlanacak olan projeler, ancak kampusumuz de bunların gerçekleşmesi için burada biraz yapılaşma anlamında yol alınması lazım” dedi.

Kendi üniversitelerinin peyzaj tasarımı yapan öğrenciler ise, “Kendi enerjisini kendisi üretebilen, doğayla uyumlu, engelsiz bir üniversite tasarlıyoruz. Aynı zamanda okumaya da devam ediyoruz. Yeni gelecek öğrencilere de kampus tasarladık. Projemizi tasarlarken çok büyük bir öğrenci kitlesiyle çalıştık. BÜ Üniversitesini yeniden tasarladık. Burada hem halk hem bizler için çok büyük aktivite alanları geliştirdik” dedi.Kaynak: www.medya73.com


Paylaş: 

Diğer Haberler