TÜRKİYE GENELİNDE MİLLET BAHÇELERİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı ile bazı illerdeki eski stadları Millet Bahçesi haline getireceğiz açıklamasında bulundu.

TÜRKİYE GENELİNDE MİLLET BAHÇELERİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında yaptığı konuşmada Türkiye genelinde Millet Bahçeleri yapılacağını söyledi. Erdoğan ayrıca Atatürk Havalimanı’nın da Millet Bahçesi olacağını kaydetti. Erdoğan, şunları kaydetti: “Biz, çevreciyiz ve bugüne kadar biz diktiğimiz ağaçlarla, milyarlarca ağaçlarla nam salmış bir iktidarız. Şimdi yeni bir adım daha atacağız, o da şu; bazı illerimizde 'Millet Bahçeleri' kuracağız. Örneğin, Konya'da 'Konya Stadı' vardı. Yeni stat yaptığımız için, Konya Stadı'nın yerine bir Millet Bahçesi yapacağız. Aynı şekilde Eskişehir'de eski stadın olduğu yere biz şimdi bir Millet Bahçesi kuracağız."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, en büyük müjdenin de İstanbul olduğuna dikkati çekerek, "Belki acele ettim ama söylemem lazım. İnşallah İstanbul'da havalimanının olduğu yere biz 'Millet Bahçesi' yapacağız. Atatürk Havalimanı, Millet Bahçesi olacak. 29 Ekim'de İstanbul'daki o dünyanın sayılı havalimanını açıyoruz ama mevcut Atatürk Havalimanı'nı da inşallah dev bir Millet Bahçesi haline getirmek suretiyle, artık şehrin merkezinde istiyoruz ki böyle bir Millet Bahçesi olsun" dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler