TUNCELİ DE YOL VE PEYZAJ ÇALIŞMASI

Tunceli Cumhuriyet Caddesinde yol ve peyzaj çalışmaları başladı.

TUNCELİ DE YOL VE PEYZAJ ÇALIŞMASI

Tunceli Belediyesi Mameki Köprüsünden Otogar’a kadar olan çarşı içi geçiş güzergahının yenilenmesi ve kente yakışır bir peyzaja kavuşturulması çalışmalarına başladı.

Karayolları Bölge Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde başlatılan çalışmalarda belediye, eskimiş ve bozulmuş yol yüzeyinin temizlenmesi, yağmur suyu tahliyesinin düzenlenmesi diğer alt yapı işlerinin tamamlanması, asfalt altı zeminin hazırlanması, ara refüj ve çevre peyzaj işleri yapacak. Karayolları Bölge Müdürlüğü’nce yapımı devam eden kent içi karayolu geçişi asfaltlama çalışmaları kapsamında yolun asfalt kaplaması yapılacak.

Belediye Başkanı Edibe Şahin, kent merkezinde başlatılan yol ve peyzaj düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyerek:  “Dersim’e yakışır bir kent girişini peyzajı da düşünülerek kısa bir zaman içerisinde bitireceklerini” ifade etti. Şahin,  “Karayolu geçiş güzergahının değiştirilmesi çalışmaları ile eşzamanlı başlattığımız bu yol ve peyzaj çalışmaları sonunda kent içi yollarımız çağdaş bir görünüme kavuşacaktır, çalışmalar sırasında gösterdikleri sabır için tüm Dersim'lilere teşekkür ediyorum” dedi.

Ayrıca çarşı içinden geçen Ovacık Karayolu bağlantı güzergâhının Atıl Üzelgün Caddesi (Flamingo Yolu) ile değiştirilmesi konusunda Karayolları Bölge Müdürlüğü nezdinde yoğun çalışmaların devam ettiğini belirten Şahin, "Böylelikle kent içi ağır tonajlı araç trafiği kent dışına taşınmış olacaktır.  Flamingo Yolu’nun imar planında karayolu geçişine uygun standartlarda belirlenmesi için belediyemizce gerekli teknik çalışmalar yapılmış, Karayolu geçişine uygun yol Belediye Meclis kararı ile imar planımıza işlenmiştir. Karayolları Bölge Müdürlüğünce de gerekli çalışmalar bitirildikten sonra protokol ile Mameki Köprüsünden Otogar’a kadar olan yol kısmı belediyemiz sorumluluğuna devredilecek, Flamingo Yolu ise Karayolları ağına alınarak sorumluluğu Karayolları bölge müdürlüğüne devredilecektir" diye konuştu.


Paylaş: 

Diğer Haberler