Toprak Dede Vefatının İkinci Yılında Anıldı

TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanlarından Hayrettin Karaca, vefatının ikinci yılında, düzenlenen törenle anıldı.

Toprak Dede Vefatının İkinci Yılında Anıldı

TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanlarından Hayrettin Karaca, vefatının ikinci yılında, düzenlenen törenle anıldı. TEMA Vakfı gönüllülerinin katıldığı törende, Türkiye’nin dört bir yanından Hayrettin Karaca adı verilen sokak ve parkların yanı sıra kendisinin anısına oluşturulan Hayrettin Karaca Hatıra Ormanı’ndan ilk görüntüler paylaşıldı.

Ömrünü erozyonla mücadele etmeye ve toprağın korunmasına adayan Hayrettin Karaca anısına her sene bir “Hayrettin Karaca Hatıra Ormanı” oluşturulacağını duyuran Vakıf, törende İzmir, Eskişehir ve Sivas’ta oluşturulan ormanların müjdelerini verdi. Törende ayrıca Türkiye’nin 17 ilinde Hayrettin Karaca adı verilen 17 park, 2 sokak ve 1 botanik bahçenin görüntüleri de paylaşıldı.

Törende konuşma yapan TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç; “20 Ocak 2020’de kaybettiğimiz Kurucu Onursal Başkanlarımızdan Saeyın Hayrettin Karaca’nın yokluğunun acısını her gün daha derinden hissediyoruz. Bugün 970 bini aşkın gönüllüsüyle bir halk hareketine dönüşmüş olan TEMA Vakfı’nı, kendisinin en büyük mirası olarak kabul ediyoruz.” dedi.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler