TMMOB PEYZAJ MİMARLARI ODASI 14. DÖNEM SEÇİMLERİ SONUÇLANDI

TMMOB PEYZAJ MİMARLARI ODASI 14. DÖNEM SEÇİMLERİ SONUÇLANDI

TMMOB PEYZAJ MİMARLARI ODASI 14. DÖNEM SEÇİMLERİ SONUÇLANDI

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası’nın 2020 - 2022 Çalışma Döneminde görev alacak Yönetim, Denetleme, Onur Kurulları, TMMOB 46. Dönem Yönetim Kurulu, TMMOB Yüksek Onur ve Denetleme Kurulu ile TMMOB Delegasyonu adaylarının belirlendiği 14. Dönem Olağan Genel Kurulu ve Seçimleri 12-13 Eylül 2020 tarihlerinde Ankara‘ da tamamlandı.

28-29 Mart 2020 tarihlerinde yapılması planlanan 14. Olağan Genel Kurul Dünya Sağlık Örgütü tarafından "pandemi" olarak ilan edilmesi ile Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan Yeni Koronavirüs (COVID-19) uyarısı ve İçişleri Bakanlığı`nın genelgeleri üzerine ertelenmek durumunda kalındı.

12 Eylül 2020 tarihinde Ankara`da yapılan TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Genel Kurula Genel Merkez, Şube ve İl Temsilciliklerinden delegeler katıldı. Divan Başkanlığı Seçimi ile başlayan Genel Kurul, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı‘nın okunması ile devam etti. Açılış konuşması 13. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Oruçkaptan tarafından yapıldı.

Açılış konuşmasının ardından 2018 - 2020 dönemi çalışmalarının paylaşıldığı sunum 13. Dönem 2. Başkanı Yasin Otuzoğlu tarafından gerçekleştirilirken, Oda mali raporu 13. Dönem Oda Genel Saymanı Barış Işık tarafından yapıldı. 13. Dönem Denetleme Kurulu Başkanı Fatma Doğan`ın sunduğu Denetleme Kurulu raporlarından sonra 13. Dönem Yönetim Kurulu aklandı.

Genel Kurul Çalışma Komisyonlarının seçimine gidildi. Genel Kurula delegeler tarafından sunulan önergelerin çalışma komisyonlarında görüşülmesi için Genel Kurul oturumuna verilen aranın ardından Komisyon çalışmaları delegelerin oylaması ile karara bağlandı.

14. Dönem Yönetim, Denetleme, Onur Kurulları,  TMMOB 46. Dönem Yönetim Kurulu, TMMOB Yüksek Onur ve Denetleme Kurulu ile TMMOB asil ve yedek delegasyon adaylarının listesinin divana teslim edilmesinin ardından Genel Kurul tamamlandı.

13 Eylül 2020 Pazar günü saat 09.00 da oy verme işleminin başlaması ve 17.00 da tamamlanması ile gerçekleştirilen seçimler sonucunda Yasin Otuzoğlu,Barış Işık, Özay Yerlikaya, Barış Ekmekçi, Funda Baş Bütüner, Gizem Karabay Can, Tolga Aydar 14. Dönem Yönetim Kurulu'na seçildi.

Yeni yönetime görevlerinde başarılar diliyoruz.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler