TDEDTE SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ DEVAM EDİYOR

TDEDTE SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ DEVAM EDİYOR

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneğinin (TDED) sosyal sorumluluk projeleri ara vermeden devam ediyor. Bu projelerden biri olan "Ormanlarımız milli değerlerimiz, her kes en az bir ağaç dikmeli" felsefesiyle Muradiye Ormanlık alanında yüz adet kara selvi ve çam ağacı dikimi gerçekleştirerek çevre ve doğa zenginliğine katkı sağlandı.
Muradiye Kampüsü üzerindeki ormanlık alanda 100 adet kara selvi ve çam ağacı dikerek Hatıra Ormanı kazandıran Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanı, AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, dernek yönetimi ve üyelerinin gerçekleştirdiği ağaç dikme etkinliğine Manisa Valisi Abdurrahman Savaş ile Manisa Orman İşletme Müdürü Yalçın Akın, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguçta katılarak destek verdi.

Sosyal projelerinin bundan sonra ki süreçte de devam edeceğini belirten Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanı, AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, "Derneğimiz olarak önemli sosyal projelere imza atmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz ay Akhisarda Romen buluşması onun ardından da Derneğimizin Yönetim kurulu Üyelerinden edebiyatçı Bahadır Yenişehirlioğlunun kitap imza gününe katılarak destek vermiştik. Bugünde gençlere ağaç dikme sevgisini aşılamak, Manisa Orman İşletme Müdürlüğümüz bize yer gösterdi. Ağaç havanın temiz kalmasını, toprakta erozyonu önleyen ve saymakla bitmeyecek çok faydaları olan ağaçla ilgili bir faaliyette bulunmaktan memnuniyet duyuyorum" dedi.

Türkiyenin son 10 yıl öncesinde ağaç fakiri olduğunu ancak son 10 yıl içerisinde ağaç dikiminin artarak devam ettiğini belirten Özdağ, "Gerçekleştirdiğimiz etkinlik sembolik ağaç dikme törenidir. Bu gerçekleştirdiğimiz etkinlik aynı zamanda herkese bir mesajdır. Her vatandaşımızı ağaç dikmeye davet ediyorum. Herkesin dikili bir ağacı olmalı. Eskiden kömür bulamayan insanlar ağaç kestiler. Daha önce de Demirci, Görtes, Selendi tarafında 30 bin adet meyve ağacı dağıtmıştım. Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesi olarak sosyal sorumluluk projelerimize bundan sonra da devam edeceğiz" şeklinde konuştu. 

Manisada geçtiğimiz yıl çıkan büyük yangın sonucunda 400 Hektar alanın yandığını ve ormanların nerede olursa olsun önemli bir milli servet olduğunu kaydeden Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, "İnsanlar sadece dilini,kültürüne,inancına sahip olmanın yanı sıra çevreye ve doğaya da sahip çıkmalıdır. Bu güzel çalışmanın ve ortak işbirliğinin içinde olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bahar mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte yaşayacağımız yeni sezonlarda vatandaşlarımızı daha dikkatli ve hassas olmaya davet ediyor, yeni orman yangınlarının yaşanmamasını temenni ediyorum" dedi.

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesi Başkan Yardımcısı Avukat Ümit Rona ise her yanan ağacın aslında canımızdan, yaşam damarlarımızdan kopan bir parçayla eş değerde olduğunu kaydederek herkesi ağaç dikme seferberliğine katkı koymaya çağırdı.

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesi Denetim Kurulu Üyesi ve AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan adayı Ömer Faruk Çelik, yapmış olduğu açıklamada herkesi ağaç dikmeye davet etti. Çelik, "Ormanlarımız bu denli güzel ve zenginse bundaki en büyük pay ağaçlık ve yeşillik alanları giderek çoğalan bir ülke olmamızdan kaynaklanıyor. Bu nedenle ister ormanlarımızda, ister parklarda, ister evimizde mutlaka bir ağaç dikelim ağaç dikemiyorsak çiçek yetiştirelim ve çevreye, doğaya hep birlikte katkı koyalım" dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler