TAGEM Proje Değerlendirme Toplantıları Başladı

TAGEM Proje Değerlendirme Toplantıları, 1-27 Mart tarihleri arasında çevrim içi gerçekleştirilecek.

TAGEM Proje Değerlendirme Toplantıları Başladı

TAGEM Genel Müdürlüğüne bağlı Araştırma Enstitülerinin; yeni teklif projelerinin, yürütülmekte olan projelerin ve sonuçlanan projelerin görüşüldüğü ve "Tarımsal Araştırma Mastır Planı" hedefleri doğrultusunda gerçekleştirilen Proje Değerlendirme Grup Toplantısı çevrimiçi olarak başladı.

Ülkemizin tarımsal araştırma öncelikleri, hedefleri ve politikaları doğrultusunda hazırlanan projelerin görüşüleceği 2021 Yılı Proje Değerlendirme Grup Toplantıları; 1-27 Mart 2021 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek ve 4 hafta sürecek.

Araştırma sonuçlarının uygulamaya aktarılması ve yayınlanmasını karara bağlamak amacıyla yapılan PDG Toplantısında; Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğüne bağlı Araştırma Enstitülerinin teknik elemanları, üniversite öğretim görevlileri, özel sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve kamu kuruluşları temsilcilerinden oluşan yaklaşık 1200 katılımcı ile gerçekleşecek. Konunun uzmanları tarafından yeni projeler, devam eden ve sonuçlanan projeler hakkında sunumlar yapılacak ve tüm katılımcılar da bu projelere katkıda bulunacak.

1-27 Mart 2021 tarihinde yapılacak olan Proje Değerlendirme Grup Toplantısı; İlk hafta Toprak ve Su Kaynakları Dairesi Başkanlığı ile Tarımsal Ekonomi ve Proje Yönetimi Dairesi Başkanlığı'nın projeleri görüşülecek. İkinci Hafta Bahçe Bitkileri ve Bitki Sağlığı Araştırmaları Dairesi Başkanlığı, üçüncü hafta Hayvan Sağlığı –Gıda Yem, Hayvancılık –Su Ürünleri Dairesi Başkanlığı, son hafta da Tarla Bitkileri Araştırmaları Dairesi Başkanlığı olmak üzere projeler görüşülecek ve değerlendirilecek.


Paylaş: 

Diğer Haberler