SÜSBİR Eğitimlerine Devam Ediyor

SÜSBİR Bitki Besleme, Yetiştirme ve Bitki Sağlığı Koruma Eğitimlerine devam ediyor.

SÜSBİR Eğitimlerine Devam Ediyor

Antalya eğitimi, 24 Aralık Salı günü Latanya Palm Otelde yapıldı.

Bitki Besleme ve yetiştirme konularında eğitimi Dr. Tarsa Tarım firmasından Alim ÇAĞLAYAN, Bitki Koruma ve bitki sağlığı konusunda eğitimi ise Ercan BİLGİN, verdi. Antalya üyelerimiz eğitime büyük ilgi gösterdi. Yoğun katılımla gerçekleşen eğitimin açılış konuşmasını SÜSBİR Başkanımız Ahmet DÜNDAR yaptı. SÜSBİR Başkanımız DÜNDAR Konuşmasında, bu eğitimlerin çıkış noktasının 2 yıl önce yaptığımız anket çalışmalarından çıkan sonuçlar olduğunu söyledi.Anketlerde, bitki yetiştirme konusunda eğitim ihtiyacının T, bitki korumaya dair ihtiyacın ise B olarak ilk sırada istenen eğitimler arasında olduğunu belirtti.

DÜNDAR, Verilen eğitimlerin güncel ve temel bitkiler içermesini benimsediğimizi, detaya inmeden genel bilgilerle bu eğitimleri vermeye çalıştığımızı dile getirdi. Bu toplantıların bir araç olduğunu vurgulayan DÜNDAR, tüm bu eğitim ve toplantıların asıl amacının kaliteli üretime destek sağlamak olduğunu dile getirdi. Artık, alım politikalarının da değişmesiyle üyelerimizin ihracata yöneldiğini, ihracatta ise asıl hedefin kaliteli ürün olduğunu, iç pazarda da kaliteli üretimin ilk önceliğimiz olmasının gerekliliğini vurguladı. Kaliteli üretimin ilk şartının sağlıklı bitki yetiştirmek olduğunu söyleyen DÜNDAR, SÜSBİR’in de  amacının bitki sağlığı ve bitki koruma eğitimleriyle kaliteli üretime teşvik etmek olduğunu belirtti. DÜNDAR, birliğe işlev kazandırmak ve üyelere faydalı olmak temel amacıyla hareket ettiğimizi, her zaman üyelerden gelecek taleplere açık olduğumuzu vurguladı. Konuşmasının sonunda  toplantıya katılan tüm üreticilere teşekkür eden DÜNDAR, eğitimin başarılı geçmesi temmenilerini de iletti.

Toplantıya katılan çok sayıda SÜSBİR üyesi firma sahipleri ve çalışanları eğitimi dikkatle takip etti. Eğitimin son kısmı da katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla tamamlandı.

Bitki Besleme, yetiştirme ve bitki sağlığı koruma eğitimleri önümüzdeki günlerde Adanayla devam edecek.


Paylaş: 

Diğer Haberler