SÜS BİTKİCİLİĞİNDE ORTAK VİZYON ÇALIŞMASI BAŞLIYOR

Sakarya’da süs bitkiciliğinin mevcut durumu, geleceği ve sektörün geliştirilmesine yönelik bir toplantı düzenlendi.

SÜS BİTKİCİLİĞİNDE ORTAK VİZYON ÇALIŞMASI BAŞLIYOR

İsen “Dünyanın en verimli topraklarına sahibiz, değerlendirmeliyiz”

Kösemusul “Sakarya Süs Bitkiciliği Sektöründe Dünya Markası Olabilir”

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul ve Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen başkanlık ederken, MARKA Genel Sekreteri Mustafa Ayhan ve sektör temsilcileri de toplantıda hazır bulundu.

Toplantıda konuşan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, sektörün mevcut durumu ve SATSO tarafından yapılan geliştirici çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Başkan Kösemusul, Sakaryanın gerek ihracat gerekse katma değer açısından büyük önem arz eden sektörlerinin başında gelen süs bitkiciliği sektörünün gelişimi ve uluslararası pazarda hak ettiği yeri alabilmesi için kurumsal anlamda her türlü çalışmada yer alabileceklerini ifade etti.

Kösemusul, süs bitkisi yetiştiriciliğinin üretim ve pazarlama konusunda da ciddi değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Süs bitkisi yetiştiriciliği sektörü, üretim, pazarlama ve markalaşma yolunda önemli getirisi olan bir sektör. Hepimiz aynı gemideyiz. Sektörü bir bütün olarak değerlendirip üretim, pazarlama ve markalaşma çerçevesinde elimizi taşın altına koymalıyız.


Paylaş: 

Diğer Haberler