SİVEREKTE AĞAÇ DİKME KAMPANYASI BAŞLATILDI

Şanlıurfanın Siverek ilçesinde Sivereki İl Yapma ve Kalkındırma Derneği (Sivil-Der) tarafından "30.231 Yürek, 30.231 Ağaç " sloganıyla ağaç dikme kampanyası başlatıldı.

SİVEREKTE AĞAÇ DİKME KAMPANYASI BAŞLATILDI

 


Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Siverek'i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği (Sivil-Der) tarafından "30.231 Yürek, 30.231 Ağaç " sloganıyla ağaç dikme kampanyası başlatıldı.

Siverek'i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği tarafından ağaç dikme kampanyası başlatıldı. "Her Sivereklinin bir ağacı olsun", "30.231 Yürek 30.231 Ağaç" ve "Yeşil Siverek" sloganlarıyla ağaç dikme kampanyasına başladıklarını belirten Sivil-Der Başkanı Muzaffer Bayram, hedeflerinin yılsonuna kadar 30.231 ağaç dikmek olduğunu söyledi.

Ağaçlandırma kampanyasının iki koldan devam ettiğine dikkat çeken Bayram, "Projenin bir kolu Siverek Vadisi adlı Siverek Belediyesinin TOKİ'nin karşısındaki alanda bizlere tahsis ettiği 120 dönüm arazi üzerinde yaptığımız ağaçlandırma kampanyasıdır. Bu alan için il genel meclisine bir proje hazırladık ve bu proje onaylandı. Ağaçlandırma kampanyasının ikinci ayağı ise ağaçların dikimi, bakımı, korunması gibi her türlü faaliyeti Sivereklilerin yapacağı, herkesin evine, bahçesine, mezarlığına dikeceği ağaçlandırma çalışmasıdır.”

Bu kapsamda en az 30.231 Ağaç dikmek istediklerini vurgulayan Bayram, "Startını verdiğimiz ve ilk etabını İrfan Bayram'ın babası merhum Mehmet Şenbayram hayrına finanse ettiği ağaçlandırma çalışmasıdır.Diyarbakır Fidanlık ve Mazıdağı Orman şefliğinden Orman Mühendisi Mustafa Kızıloğlu katkılarıyla 8.100 adet boylu ağaç dağıtımı Siverek çevresinde bulunan 13 köyde dağıtıldı. Hemşerilerimizin gösterdikleri ilgi beklentilerimizin üzerindeydi. Çalışmalar devam edecek olup, ağaç dikmek, projede görev almak ve ağaçlandırma faaliyetlerini finanse etmek isteyen hemşerilerimiz lütfen bizlerle irtibata geçsinler" dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler