Sektörün Sorunları Bakan Yumaklı ile Görüşüldü

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Yönetim Kurulu ve alt birliklerin başkanları, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ile önemli bir buluşmaya imza attı.

Sektörün Sorunları Bakan Yumaklı ile Görüşüldü

 

TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Ömer Güler'in bulunduğu toplantıda, Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) ve Ekonomik İşbirliği Ülkeleri Tohumcular Birliği (ECOSA) Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Gençer, Fide Üreticileri Alt Birliği (FİDEBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı M. Kayhan Yıldırım, Tohum Dağıtıcıları Alt Birliği (TODAB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erol, Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği (TYAB) Yönetim Kurulu Başkanı Miktat Olgun, Fidan Üreticileri Alt Birliği (FÜAB) Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Şendağ ve Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği (SÜSBİR) Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Dündar hazır bulundu.

 

Toplantının ana gündem maddesi, sektörün karşılaştığı sorunlar ve çözüm önerileri oldu. TÜRKTOB Heyeti, Bakan Yumaklı'ya sektörde yaşanan zorlukları detaylarıyla içeren bir rapor sundu. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gümen ile Bitkisel Üretim Genel Müdürü Uğur Erdem'in de katılımıyla gerçekleşen toplantıda, sektörün tüm paydaşları, gelecek stratejileri ve sektörün sürdürülebilirliği için atılacak adımları masaya yatırdı.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler