ŞEHRİN YEŞİL DOKUSUNA BÜYÜK KATKI

Son yıllarda yaptığı çalışmalarla şehrin yeşil dokusuna büyük katkı yapan Konya Büyükşehir Belediyesi, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası’nda 5 milyon fidanı toprakla buluşturuyor.

ŞEHRİN YEŞİL DOKUSUNA BÜYÜK KATKI

 Konya Büyükşehir Belediyesi, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftasında 5 milyon fidanı toprakla buluşturuyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konyada yeşil alan oluşturulması ve ağaçlandırmada örnek çalışmalar yapıldığını belirterek, kişi başına düşen yeşil alan miktarını 12 metrekarelerden 49 metrekareye yükselttiklerini dile getirdi. 2004 yılından bu yana Büyükşehir Belediyesi olarak 14 milyondan fazla fidan diktiklerini kaydeden Başkan Akyürek, 2015 yılında 5 milyon fidanı toprakla buluşturacaklarını ifade etti.

Yeni Büyükşehir Yasasının ardından şehrin tamamında şehir ormanları ve koruluklar oluşturacaklarını kaydeden Başkan Akyürek, Orman Genel Müdürlüğü ile yapılan protokol gereği 2023e kadar Konya genelinde 80 milyon fidan dikeceklerini söyledi.

Konya il sınırları içindeki tüm alanlarda yeşil dokuyu hep birlikte artıracaklarını belirten Başkan Akyürek, 21 Mart Cumartesi günü saat 11.00da düzenlenecek ağaç dikim programına tüm Konyalıları davet etti.

 

PROGRAM İÇİN OTOBÜS KALDIRILACAK

Selahaddin Eyyübi Mahallesi arkası, Ahmet Yesevi Caddesi sonunda gerçekleştirilecek fidan dikim programına katılmak isteyenler için saat 09.00dan itibaren Büyükşehir Belediye Camii önü ve Otogar önünden otobüsler kaldırılacak.


Paylaş: 

Diğer Haberler