SARIKAMIŞ UNUTULMADI

5 Ocak 1915, Türkiye tarihindeki en karanlık günlerden biri olmuştu.

SARIKAMIŞ UNUTULMADI

Kars Sarıkamışta Rus ordusuyla savaşmaya giderken soğukta donarak şehit düşen 90 bin asker, acı olayın 90. yıldönümünde Türkiyenin her yerinde ve ilimizde anıldı.

ÇINARLIDEREDE YÜRÜYÜŞ

Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde sabah 81 ilde eş zamanlı olarak başlatılan "Sarıkamış Şehitlerini Anma" yürüyüşü, ilimizde Derince Çınarlıdere mesire alanında gerçekleşti. Sabah saatlerinde başlayan yürüyüşe, gençlerle birlikte Büyükşehir Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, Derince Kaymakamı Mesut Yıldırım, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Cintımar, Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi Müdürü Ömer Ataç ve Tema Vakfı İl Temsilcisi Nermin Tol de katıldılar.

YÜZLERCE AĞAÇ DİKİLDİ

Çınarlıdere mesire alanında uzun bir parkurda yapılan anma yürüyüşünün ardından Başkan Karaosmanoğlu, protokol ve gençler bölgede yüzlerce yeni ağaç fidanı dikti. Başkan Karaosmanoğlu,  "Bu vatan için büyük bedeller ödedik. Dedelerimizi, şehitlerimizi unutmuyoruz. Şimdi tek amacımız demokrasi ve huzur ortamında kardeşçe yaşamaktır" dedi.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler