PMO Geleceğin Peyzaj Mimarlarıyla Buluşuyor

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nde öğrencilerle bir araya geldi.

PMO Geleceğin Peyzaj Mimarlarıyla Buluşuyor

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nde öğrencilerle bir araya geldi.  "Peyzaj Mimarları Odası Geleceğin Peyzaj Mimarları ile Buluşuyor" temasıyla üniversite öğrencileriyle gerçekleştirilen söyleşide peyzaj mimarlığı mesleği, Oda’nın çalışmaları konuşuldu.

Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Otuzoğlu tarafından yapılan sunumda Oda’nın bağlı olduğu üst birlik TMMOB, tüm dünyada peyzaj mimarlarının çatısı olan ve uluslararası üyesi olduğumuz IFLA, Peyzaj Mimarları Odası Öğrenci Üye Komisyonu (PMOGenç) faaliyetleri ve peyzaj mimarlığı mesleği hakkında bilgi verdi.

Etkinliğe Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı öğrencileri yanı sıra Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Zühal Dilaver, Prof. Dr. Şükran Şahin, bölümde görev alan akademisyenler ile Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Otuzoğlu, İkinci Başkanı Barış Işık, Genel Sekreteri Özay Yerlikaya ve Oda Teknik Görevlisi H. Burak Sevim katıldı.


Paylaş: 

Diğer Haberler