PLANT PSBD GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYOR

PLANT PSBD GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYOR

Plant Dergisi yayın hayatına geçtiği 2010 yılından bu yana sektöre ve okuyucularına her zaman yenilikler sunmayı kendisine hedef edinmiştir. Plant Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Dergisi (PSBD) son 4 sayıdan bu yana yeni bir anlayışla okuyucularına ulaşmaya devam ediyor. Dosya Konusu adı altında inceleme konularıyla ilgi gören Plant Dergisinin yeni sayısı için belirlediği konu güncelliğini koruyor.

 

Peyzaj Mimarlığı öğretimi üniversitelerde hangi fakülte çatısı altında olmalı?

Ülkemizde 5 ayrı fakültenin çatısı altında eğitim veren Peyzaj Mimarlığı bölümlerinin tek çatı altında toplanmaları gerekir mi?

Türkiyede Ziraat Fakülteleri çatısı altında başlamış olan bu eğitimin, gelinen noktada farklı fakültelerin bünyesinde bulunması, eğitim ve unvan standardizasyonu açısından tek bir çatının altında toplanmalarının artı ve eksilerini tartışmak sektörel bir gereklilik haline gelmiştir.

Bu çerçevede okuyucularımızı da tartışmanın bir parçası yapmak istiyoruz. Okuyucularımız konuyla ilgili temellendirdikleri fikirlerini 2 Şubat 2015 Pazartesi gününe kadar info@plantdergisi.com adresine göndererek paylaşabilir.

Sağlıklı bir tartışma platformu oluşturabilmek ve sektör için en doğru kararların alınmasını sağlamak için çok sesliliğe önem vermeye devam edeceğiz.

 

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler