Plant Dergisi 37. Sayısı Çıktı

Plant Dergisi, on yılı aşkın süredir peyzaj ve süs bitkileri sektöründe yayın hayatına devam ediyor. 37. sayımızın dosya konusunu “Batı’da Bahçe Kültürü ve Sanatı”.

Plant Dergisi 37. Sayısı Çıktı

Plant Dergisi, on yılı aşkın süredir peyzaj ve süs bitkileri sektöründe yayın hayatına devam ediyor. 37. sayımızın dosya konusunu “Batı’da Bahçe Kültürü ve Sanatı”. Türk İslam Medeniyetinde Bahçe Kültürü ve Sanatı konusunu incelediğimiz 30. sayımızın devamı niteliğini taşımaktadır. Batı’da bahçe gelenekleri ve kültürü, Avrupa saray bahçeleri ve mimarisi, Batı kültüründe ağaç ve çiçek sembolizmi, tasarım öğeleri ve tasarım üslupları, tarihi yapılar ve bahçeleri, gelenek ve kültür bağlamında bahçenin anlamı ve fonksiyonları konularını ayrıntılı olarak ele aldık.

Bu sayımızda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin peyzaj projelerini, Ömer Disperati ile gerçekleştirdiğimiz röportaja, Syngenta Flowers’ın Türkiye çalışmalarına, Hami Başoğlu’nun “Süs Bitkisi İhracat ve İthalatına Dair İki Soru ve Cevap Arayışları” çalışmasına, Ragıp Esener’in “Orto Botonico – Palermo Botanik Bahçesi” makalesine, Yusuf Evren Doğan’ın “Sanat mı, Zanaat mı?” makalesine, İlker Akbaş’ın “Refüj Peyzajında Verimli Sulama ve Güvenlik” makalesine ve birbirinden değerli çalışmaya ulaşabilirsiniz.

PSB Anatolia Peyzaj, Süs bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı 8-11 Eylül tarihlerinde yenilikçi ve üstün hizmet anlayışıyla sektöre ev sahipliği yapacak. 2020 yılında sektörün tek organizasyonunu Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali başarıyla tamamlandıktan sonra, üç yıl boyunca festival olarak gerçekleştirilen organizasyonun Fuar statüsü kazanması sektör tarafından oldukça olumlu karşılandı.


Paylaş: 

Diğer Haberler