PEYZAJ VE SÜS BİTKİCİLİĞİ FESTİVALİ SONUÇ RAPORU AÇIKLANDI

Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali koordinatörü Hüseyin Remzi Adıyaman festival hakkında istatistikler ve raporlar hakkında bilgi verdi.

PEYZAJ VE SÜS BİTKİCİLİĞİ FESTİVALİ SONUÇ RAPORU AÇIKLANDI

Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali 26-29 Eylül 2018 tarihleri arasında Sapanca Kırkpınar Sahili’nde gerçekleşti. Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali koordinatörü Hüseyin Remzi Adıyaman festival hakkında istatistikler ve raporlar hakkında bilgi verdi.

FİRMALAR VE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

Festival’de 90 katılımcı firmanın yer aldığını belirten Remzi Adıyaman, firmaların festivale duydukları ilgi ve karşılaştıkları muhteşem oluşum karşısında yaşadıkları memnuniyetin gözlerden kaçmadığını vurguladı. Adıyaman, bunların yanı sıra 10 Belediye, Üniversite ve Sivil Toplum Örgütleri tarafından festivale büyük ilgi gösterildiğini de sözlerine ekledi.

 

KATILIM TALEBİNDEN HERKES MEMNUN

Katılımcıların neredeyse tamamının organizasyondan olumlu bahsettiğini söyleyen Adıyaman, “katılımcıların % 95’i Festival katılımlarından gayet memnun kaldılar. Bununla beraber katılımcılarının % 98’i gelecek yıl tekrar katılmayı planlıyor” dedi.

4 günde toplam 9746 kişi festivale akın ederken, 1685 ziyaretçinin yapılan organizasyona doyamayıp bir daha ziyaret ettiğinin altını çizen Remzi Adıyaman, genel toplamda festival 11431 defa ziyarete uğradığını, beklentileri olan 12000 kişi barajına çok yaklaştıklarını belirtti. Ziyarette bulunan ilkokul öğrenci grupları bu sayılara dahil edilmediğini söyledi.

Sözlerine şu şekilde devam eden Remzi Adıyaman “Türkiye’den 9690 kişi festivale katılırken 17 farklı ülkeden toplam 44 yabancı ziyaretçi katıldı. Almanya, İtalya, Hollanda, Fransa gibi ülkelerden gelen katılımcılar festival alanını gezerek peyzaj ve süs bitkiciliğinin Türkiye’de gelmiş olduğu son noktaya kendi gözleriyle şahit oldular” şeklinde konuştu. Bunun yanı sıra il dışından da birçok katılımcıyı misafir ettiklerini söyleyen Adıyaman, İstanbul’dan 1174, Ankara’dan 519, Kocaeli’nden 340 katılımcı geldiğini, Türkiye’nin 79 ilinden gelen katılımcıları da en iyi şekilde ağırladıklarını vurguladı.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler