Peyzaj Mimarlığı Öğrencileri Bitirme Projesi Ödülleri

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası ve PEMKON iş birliğinde düzenlenen “Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğrenci Bitirme Projesi” için son başvuru tarihi 23 Ağustos.

Peyzaj Mimarlığı Öğrencileri Bitirme Projesi Ödülleri

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası ve PEMKON iş birliğinde düzenlenen “Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğrenci Bitirme Projesi” için son başvuru tarihi 23 Ağustos.

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası’nın yaptığı açıklamada, “Odamız ve Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanları Konseyi (PEMKON) tarafından düzenlenen ve bu yıl 9.`sunu gerçekleştireceğimiz Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğrenci Bitirme Projesi Ödülleri-2021 Peyzaj Mimarlığı Bölümleri ile TMMOB Peyzaj Mimarları Odası arasında koordinasyon ve işbirliği ile üniversitelerimizde faaliyet gösteren PMOGenç Öğrenci üye komisyonu arasındaki iletişimi güçlendirmek amacı ile düzenlenmektedir.

Mesleğe adım atma aşamasında olan Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencilerine ulusal ve uluslararası düzeyde proje üretme düşünce ve cesaretinin kazandırılması, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası ile Peyzaj Mimarı adayları arasındaki bağın güçlendirilmesi, Peyzaj Mimarlığı disiplini ile ilgili birimlerin yaratıcı Peyzaj Mimarı adaylarını keşfetmesine olanak sağlanması, ülkemizde yer alan farklı üniversitelerin Peyzaj Mimarlığı Bölümlerinde uygulanmakta olan eğitim yaklaşımlarının izlenebilmesi, Peyzaj Mimarlığı mesleğinin görünürlüğünün artırılması amacıyla verilecek olan ödüller ülkemizde yer alan Peyzaj Mimarlığı bölümlerinin planlama ve tasarım stüdyolarında proje hazırlayan PMOGenç üyesi lisans öğrencilerinin başvurularına açıktır.” denildi.

Ödüllerin konusu, Peyzaj Mimarlığı Bölümlerinde 2020 - 2021 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Takvimi içinde son sınıf öğrencilerinin planlama/tasarım stüdyolarında ve bitirme projesi olarak değerlendirilen proje derslerinde ürettikleri proje çalışmalarıdır.

Seçici Kurul üyeleri, raportörler ve takvim aşağıdaki şekilde belirlenmiştir:

Danışma Kurulu 

Barış IŞIK, Peyzaj Mimarı 

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Yönetim Kurulu 2. Başkanı 

Rüya YILMAZ, Prof. Dr., Peyzaj Mimarı 

PEMKON Dönem Başkanı, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı 

Asli Seçici Kurul Üyeleri: 

•Deniz ALTAY KAYA, Şehir Plancısı

•Müge DENİZ BAL, Peyzaj Mimarı

•Barış EKMEKÇİ, Peyzaj Mimarı

•Cemil Hamdi OKUMUŞ, Peyzaj Mimarı  

•Gizem Deniz GÜNERİ, Mimar

 

Yedek Seçici Kurul Üyeleri: 

•Engin GÜRCAN, Peyzaj Mimarı   

•Beril KAPUSUZ, Mimar

•Berk KESİM, Şehir Plancısı

Raportörler: 

•Bilal Emre ARSLAN, Peyzaj Mimarı

•Burak IŞIK, Peyzaj Mimarı

•Hüseyin Burak SEVİM, Peyzaj Mimarı 

 

İlan tarihi                                                      :21.06.2021

Son soru sorma tarihi:                                :09.07.2021 

Soruların yanıtlanması:                              :16.07.2021 

Projelerin son teslim tarihi ve saati           :23.08.2021, saat: 17.00 

Seçici Kurul`un değerlendirme tarihi        :24-30.08.2021

Sonuçların açıklanması tarihi                    :02.09.2021 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler