Peyzaj Mimarları Odası'nın 16. Dönem Olağan Genel Kurulu ve Seçimleri Tamamlandı

16. Dönem Olağan Genel Kurulu ve Seçimleri, 16-17 Mart 2024 tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirildi.

Peyzaj Mimarları Odası'nın 16. Dönem Olağan Genel Kurulu ve Seçimleri Tamamlandı

 

Peyzaj Mimarları Odası'nın 2024 - 2026 Çalışma Dönemi için görev alacak Yönetim, Denetleme ve Onur Kurulları ile birlikte TMMOB 48. Dönem Yönetim Kurulu, TMMOB Yüksek Onur ve Denetleme Kurulu ile TMMOB Delegasyonu adayları belirlendi.

 

Ankara'da düzenlenen Genel Kurula Genel Merkez, Şube ve İl Temsilciliklerinden delegeler katıldı. Oda delegeleri, 15. Dönem Yönetim Kurulu ve Şube Başkanları ile birlikte Anıtkabir'i ziyaret ederek Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı. Ziyaretin ardından Genel Kurul, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Açılış konuşmasını 15. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Otuzoğlu yaptı.

 

Genel Kurul'da yapılan konuşmaların ardından Komisyonlar seçildi ve çalışmalarını yaptı. 2022 - 2024 dönemi çalışmalarının sunumu 15. Dönem Oda Genel Sekreteri Özay Yerlikaya tarafından gerçekleştirildi. Oda mali raporu ise 15. Dönem Oda Genel Saymanı Cem Atik tarafından sunuldu. Denetleme Raporu Gamze YALÇIN ve Onur Kurulu Raporu Alper Çabuk tarafından sunuldu ve 15. Dönem çalışmaları oy birliği ile aklanarak geçmiş dönemin değerlendirmesi yapıldı.

 

Delegelerin oyları ile kararlar alındı ve Genel Kurul'un ilk günü tamamlandı. İkinci gün ise oy verme işlemi gerçekleştirildi ve mavi liste olarak adlandırılan "Çağdaş Peyzaj Mimarları" seçilerek Oda'nın 16. Dönem Yönetim Kurulu ve TMMOB organları ile delegeleri belirlendi.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler