Peyzaj Mimarları için Önemli Açıklama

Peyzaj Mimarları Odası kamuda çalışan peyzaj mimarının hak kaybı konusunda açıklama yaptı.

Peyzaj Mimarları için Önemli Açıklama

 

Peyzaj Mimarları Odası, meslektaşlarının hak mahrumiyeti konusunda yeni bir açıklama yaptı. Odanın peyzaj mimarlarının yaşadığı hak kaybının giderilmesi konusundaki çalışmalarının başarıyla sona ermesinin ardından bireysel olarak da atılması gereken adımların olduğu vurgulandı.

 

Yapılan açıklamada; "Mağduriyet yaşayan tüm peyzaj mimarlarının, yaşanan sorunun çözülmesi adına Odamızın girişimlerinin yanında peyzaj mimarlarının mağduriyetinin tüm kurum ve kuruluşlar tarafından gündemine alınması için bireysel olarak da başvuru yapmalarının önemini hatırlatırız" denildi.

 

Açıklamanın devamında:

 

"TMMOB Peyzaj Mimarları Odası olarak T.C. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü ile T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü`ne kamuda çalışan meslektaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi için yazılı başvurular yapılmış ve mağduriyetlerin giderilmesi talep edilmiştir.

 

Sorunun çözümü için kamuda çalışan meslektaşlarımız tarafından I SAYILI CETVEL`in (B) TEKNİK HİZMETLER BÖLÜMÜ`nün 2 nolu Kadroları Teknik Hizmetler Sınıfı bölümü ile II SAYILI CETVEL`in (E) TEKNİK HİZMETLER BÖLÜMÜ`nün 2 nolu Kadroları Teknik Hizmetler Sınıfı bölümüne peyzaj mimarı, yüksek peyzaj mimarı unvanlarının eklenmesi ve meslek unvanından kaynaklı mağduriyetin giderilmesi için kendi kurumlarına ve CİMER`e yapabilecekleri yazılı başvuru örneklerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz"

 

 

https://www.peyzaj.org.tr/genel/bizden_detay.php?kod=10023

 


Paylaş: 

Diğer Haberler