Peyzaj Mimarları Haklarına Kavuştu

Peyzaj Mimarları Odası tarafından yapılan açıklamada; kamuda çalışan peyzaj mimarlarının sorununun çözüme kavuşmasını sağlayacak olan kanun değişikliği yasalaştı.

Peyzaj Mimarları Haklarına Kavuştu

Peyzaj Mimarları Odası tarafından yapılan açıklamada; kamuda çalışan peyzaj mimarlarının sorununun çözüme kavuşmasını sağlayacak olan Çevre Kanunu ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi Genel Kurul'da kabul edilerek yasalaştı.

 

Çevre Kanunu ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi içerisinde bulunan;

 

MADDE 1- 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa ekli (I) sayılı Ek Gösterge Cetvelinin "II- Teknik Hizmetler Sınıfı" bölümünün (a) bendinde yer alan "ve Mimar" ibaresi ", Mimar, Peyzaj Mimarı ve İç Mimar" şeklinde değiştirilmiştir.

 

MADDE 11- 27/6/1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye ekli (I) sayılı Cetvelin "A- Aylıklarını 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa Göre Alanlar" kısmının "2- Kadroları Teknik Hizmetler Sınıfında yer alan personel" bölümünün (a) sırasında yer alan "mimar," ibaresinden sonra gelmek üzere "peyzaj mimarı, iç mimar" ibaresi eklenmiştir.

 

Oda'nın yaptığı açıklamada; "Bu süreçte başta Komisyona önergeyi ileten ve sürece ilişkin sürekli fikir alışverişinde bulunduğumuz Meslektaş Milletvekilimiz Sn. Eyüp ÖZSOY olmak üzere önerge teklifinde imzası bulunan milletvekillerine, Genel Kurul`da oylamaya katılan milletvekillerine, yıllardır sürecin takipçisi olan Oda Yönetim Kurullarımız ile emeği geçen, mücadelemizi büyüten herkese teşekkür ediyor, kamuda çalışan meslektaşlarımıza hayırlı olsun temennilerimizi iletiyoruz" denildi.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler