PEYZAJ MİMARLARI 2018 DEN UMUTLU

"Gaziantep peyzaj mimarlığı sektör temsilcileri, yaptıkları değerlendirmede 2017 yılında uygulanmaya başlanan yönetmeliğin sektörün gelişimini olumlu yönde etkilediğini söylediler."

PEYZAJ MİMARLARI 2018 DEN UMUTLU

Gaziantep peyzaj mimarlığı sektör temsilcileri, yaptıkları değerlendirmede 2017 yılında uygulanmaya başlanan yönetmeliğin sektörün gelişimini olumlu yönde etkilediğini söylediler. TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Gaziantep İl Temsilcisi Serkan Külahçı, Peyzaj Mimarı Ersin Özbadem ile sektör temsilcilerinin katıldıkları toplantıda yapılan değerlendirmelerin ardından Peyzaj Mimarı Dr. Burcu Ayan tarafından, Bioart desteği ile basımı yapılan şiir kitabı imzalandı.

Toplantıda yaptığı konuşmada Belediyelerin ruhsat işlemi yaparken yapılara ait peyzaj projesini de istemeye başlamaları sayesinde sektör açısından 2017 yılının hareketli geçtiğini söyledi. Ersin Özbadem, şunları söyledi;  "Piyasalar durgun olmasına rağmen peyzaj sektöründe hareketlilik oldu. Bildiğiniz gibi Türkiyede yoğun bir yapılaşma söz konusu. Buna bağlı olarak peyzaj ihtiyacı da giderek artıyor. Doğal olarak sektördeki firma sayısında da artış söz konusu. Peyzaj mimarlığı firma sayısının artmasıyla birlikte 2018 yılının daha yoğun geçeceğini düşünüyoruz. Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2017 yılının son bölümünde şehrimizde de uygulanmaya başlanması sektörü olumlu yönde etkiledi. Bu da 2018 yılı için sektörümüz adına bizi umutlu kılıyor. Ruhsat projelerinin artması şehrimize büyük fayda sağlayacaktır." 


Paylaş: 

Diğer Haberler