PEYZAJ FİRMALARINA, EXPO 2016 ANLATILDI

Antalya’daki peyzaj firmalarının yöneticileri, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreterliği’nde bir araya geldi.

PEYZAJ FİRMALARINA, EXPO 2016 ANLATILDI

 

Antalya’daki peyzaj firmalarının yöneticileri, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreterliği’nde bir araya geldi. EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami GÜLAY Başkanlığı’nda yapılan toplantıda, EXPO 2016 Antalya projesi bilgi verilirken, peyzaj mimarlarının çalışmaya katkı vermeleri istendi.

Türkiye’de ilk kez bir EXPO düzenleneceğini ve dünyanın en büyük organizasyonlarından birini üstlendiklerini belirten GÜLAY, “Bu bir botanik EXPO. Bunun için sizin görüş ve önerileriniz bizim için çok önemli. Antalya, havası, ulaşım kolaylığı, altyapısı, turistik tesisleriyle EXPO 2016 Antalya’ya hazır. Bu şehrin dinamikleriyle birlikte, 6 ay sürecek bu organizasyonu en iyi şekilde gerçekleştireceğimize inanıyorum” dedi.

EXPO 2016 Antalya’nın, ülkemizin ve şehrimizin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını ifade eden GÜLAY, “Antalya, alt ve üst yapısıyla büyük bir değişim yaşayacak. Bu değişim suya atılan bir taş gibi dalga dalga yayılacak. Bazı kötü görüntü ve olumsuzluklar kendiliğinden ortadan kalkacak” diye konuştu. GÜLAY, EXPO 2016 Antalya’nın peyzaj mimarlarını dünya vitrinine çıkaracak bir proje olduğunu kaydetti.

Projenin Antalya’ya ciddi bir katma değer sağlayacağını da ifade eden GÜLAY, “EXPO 2016 Antalya alanı 1121 dekar ve bu alana 100 ülkenin bahçe kurmasını, 8 milyon dolayında ziyaretçi gelmesini hedefliyoruz” dedi. Alana dikilecek ağaç ve bitki türleri konusunda bir çalışma yapıldığını belirten GÜLAY, peyzaj mimarlarından gelecek önerilerle bu çalışmanın nihai halini alacağını söyledi.

EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın yapılanması ve bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren GÜLAY, bu yıl Ekim ayından itibaren alana ağaç dikmeyi planladıklarını sözlerine ekledi. Toplantıya katılan peyzaj firmalarının yetkilileri, kendilerine yönelik düzenlenen toplantı için teşekkür ederken, her türlü katkıyı koymaya hazır olduklarını belirtti. 

 

Kaynak: www.expo2016antalya.org.tr


Paylaş: 

Diğer Haberler