Pazarlarda Süs Bitkisi Satışına İzin Çıktı

SÜSBİR tarafından sektörün yaşadığı zararları en aza indirmek için yürütülen çalışmalar olumlu sonuçlar vermeye başladı.

Pazarlarda Süs Bitkisi Satışına İzin Çıktı

SÜSBİR tarafından sektörün yaşadığı zararları en aza indirmek için yürütülen çalışmalar olumlu sonuçlar vermeye başladı. SÜSBİR Genel Kurul Başkanı Ahmet Dündar’ın dile getirdiği ve ardından gerekli bakanlıklara yaptığı başvuru neticesinde Bursa Büyükşehir ve 17 ilçe belediyesinde pazarlarda süs bitkisi satışı yapılabilecek. 

SÜSBİR yaptığı açıklamada: “Coronavirüs Covid-19 Zararları sebebiyle zor günler geçiren üreticilerimiz için Pazar yerlerinde süs bitkileri satışının serbest bırakılması talebimizi İç İşleri Bakanlığımıza iletmiştik.

Bu süreçte yürürlüğe giren İl Hıfzısıhha Kurulları tarafından alınan kararları da takip etmekteyiz. Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve 17 İlçe Belediyesinde ‘’süs bitkileri ve sebze fideleri satışı pazarın içinde ayrı bir yer tahsis edilmek suretiyle yapılacaktır’’ kararı alınmıştır.

İlçe Kaymakamlık ve Belediyelerine gönderilen Pazar Yerleri Genelgesine ve alınan diğer kararlara görselden ulaşabilirsiniz.

Alınan bu kararın tüm Şehir ve diğer Belediyelerde alınması ve uygulanması için Bakanlık nezdinde çalışmalarımız devam etmektedir.” dendi.


Paylaş: 

Diğer Haberler