PARK VE BAHÇELERDE YEPYENİ BİR UYGULAMA

Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yepyeni bir uygulama başlatılıyor. Yeni uygulama çerçevesinde mevcut parklarımızın tamamına vatandaşlarımızın rahatça yiyebileceği türden meyve ağaçları dikiliyor.

PARK VE BAHÇELERDE YEPYENİ BİR UYGULAMA

Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte çalışmalarına hız verdi. Özellikle refüjler ve kavşaklar olmak üzere şehrin birçok noktasında yaz mevsimi çiçekleri olan Begonya, Sardunya, Petunya ve Kadife çiçekleri diken Park ve Bahçeler Müdürlüğü bunların yanında yepyeni bir uygulamaya daha imza atıyor.

 

Uygulama ile birlikte parklar yepyeni bir boyut kazanıyor. Vatandaşlar artık parklarda bir tek süs bitkisi değil, onun yanında bir de çeşitli meyve ağaçları görecek.Yeni uygulama ile Bolu’da bulunan tüm parklara da vatandaşlarımızın rahatça yiyebileceği türden meyve ağaçları dikiliyor. Ağaçlar meyve verdiğinde insanlar gezerken bir meyveyi dalından koparıp yiyebilecek. Konu ile ilgili açıklamalardan bulunan Müdürlük yetkilileri; “Bolu’da yaptığımız tüm parklarımızda yeni bir uygulama başlatarak bu parklarımıza vatandaşlarımızın yiyebileceği türden meyve ağaçları dikiyoruz. Diktiğimiz ağaçlar içerisinde şu anda dut, elma, erik, vişne, kiraz, armut, fındık gibi ağaçlar bulunuyor ve ilerleyen dönemlerde bu türler daha da çeşitlendirilebilecek.” dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler