PARK VE BAHÇELER SEZONA HAZIRLANIYOR

Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, mevsimlik olarak çevre düzenleme ve bakım çalışmaları yapıyor. Çalışmaların tamamlandığı bölgeler ise dikilen menekşelerle güzelleştiriliyor.

PARK VE BAHÇELER SEZONA HAZIRLANIYOR

Mevsimsel şartlar nedeniyle zarar gören park, bahçe ve yeşil alanlarda bakım çalışmaları yapan Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Bodrum İskele Meydanı ve çevresinde bulunan yeşillik alanlardaki zararlı otları toplayarak ağaç budama çalışmaları yapıyor. Bodrum genelinde bölge bölge süren çalışmaların tamamlanmasının ardından bu alanlara her mevsim farklı çiçeklerin dikilmesini planlayan ekipler, menekşe dikim çalışmalarına da hız verdi. Ekipler, ilçe genelinde uygun alanlara yaklaşık 2000 kasa menekşe dikmeyi planlıyor.

 

Kış aylarında Bodrum genelinde palmiye zararlıları ile mücadele eden ve palmiyelerin budamalarını yapan ekipler, çalışmalar kapsamında mevsimsel şartlara uygun çeşitli türden ağaçların da bakımlarını tamamlıyor.

 

Sezona hazırlık kapsamında Bodrum Merkezden başlatılan çalışmalar, ilçe genelinde bölge bölge gerçekleştirilerek devam ediyor.


Paylaş: 

Diğer Haberler